in , ,

Bursaspor Sihirdar Vadisi’nde Boy Göstermeye Hazırlanıyor!

Espor son zamanların gözde spor dalı olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, ülkemizde de espora olan yatırımlar artıyor. İlk defa Beşiktaş ile başlayan bu yolculuğun Galatasaray ve Fenerbahçe katılımı ile devam etmesinden sonra şimdi de Bursaspor, League of Legends takımı kuracaklarını açıkladı.

“Vadi Artık Daha Tehlikeli” etiketi ile bir video yayınlayan Bursaspor Esports, Vadi’de emin adımlarla yürüyeceklerinin mesajını da vermiş oldu.

Yeşil-beyazlı kulübün espor branşının faaliyete geçmesi için Rockville Teknoloji firmasıyla yapılan anlaşma, Özlüce Tesisleri’nde imzalandı.

Bursaspor Kulübü Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin, törende yaptığı konuşmada, özellikle genç taraftarların talepleri ve beklentileri doğrultusunda yaptıkları ön çalışmalar sonrası espor branşı için gelecek yıllar adına bir adım atmaya karar verdiklerini söyledi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Alaca Karanlığın İçindeki Parıltı: Zoe

Bu karar sonrası Rockville Teknoloji firmasının da kendileriyle çalışmak istemesi nedeniyle Bursaspor armasının artık Espor arenasında da görüleceğini vurgulayan Sezgin, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin 5 büyük takımından biri olan ve bu başarıyı bulunduğu her kulvarda sürdürmeyi hedefleyen bir kulüp olarak Bursaspor’un atmış olduğu bu adım, kulübün ve ülkemizde her geçen gün büyüyerek devam eden espor için dönüm noktasıdır. Bu güzel iş birliği için Rockville Teknoloji ve yöneticilerine teşekkür eder, yeni branşımızın takımımıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını dileriz.”

Sezgin, yaptıkları 3 yıllık bir anlaşma çerçevesinde, Bursaspor espor branşında yer alacak takımların operasyonel maliyetlerinin Rockville Teknoloji tarafından karşılanacağını vurgulayarak, “Anlaşmanın iki ve üçüncü yılları itibarıyla takımlarımızın elde edeceği gelirler üzerinden gelir paylaşımı esasına uygun bir model belirledik.” diye konuştu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL Dünya Şampiyonu Belli Oldu!

Rockville Teknoloji Genel Müdürü Sefa Kuru ise firma olarak Bursaspor Kulübü ile yaptıkları iş birliği neticesinde yeşil-beyazlı kulübün artık espor dünyasında yer alacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Sezgin ve Kuru, “Bursaspor League of Legends” takım formasını basın mensupları ile paylaştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Karşınızda Battlefield V!

DÜNYANIN İLK E-SPOR TEMALI GENÇLİK FİLMİ GELİYOR