in ,

Call of Duty Black Ops 4 İçin İlk İnceleme Puanları Açıklandı

Askeri FPS denince akla gelen iki isimden birisi olan Call of Duty Black Ops 4, bugün çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun çıkmasıyla birlikte oyuncular ve inceleme yazıları yayınlayan siteler oyuna puanlarını verdi.

Her sene çıkışını yapan ve beğenip beğenilmeme oranları göze alınmaksızın istediği satışı eninde sonunda yakalayan Call of Duty, bu sene de Black Ops serisine bir oyun daha ekledi. Black Ops serisinin 4. oyunu olan oyunda tek oyunculu bir hikaye modu bulunmamakta. Onun yerine online tarafına ağırlık veren yapımcılar günümüzde çok popüler olan “battle royale” oyun modunu multiplayer tarafına entegre edip çoğu oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi başardı.

Eylül ayında oyunculara iki adet açık beta sunan Black Ops 4, online tarafında yaptığı yenilikleri ve vaatlerini güzelce oyunculara tanıttıktan sonra 12 Ekim 2018 yani bugün çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun has kitlesinde azalma olacağı çok açık bir şekilde belli ancak bu demek olmuyor ki Call of Duty oyuncu kaybedip yenisi almayacak. Özellikle multiplayer seven oyuncular için, eklediği battle royale oyun modu ile başarılı bir deneyim sunan oyun kaybettiği oyuncu kitlesinin üstüne daha fazlasını koyacak gibi duruyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty, Modern Warfare ile Geri Dönüyor!

Modern Warfare serisi ile birlikte sinematik oyun anlatımı türünü bizlere tanıtan ve aynı zamanda kendisinden sonra gelen oyunların büyük bir kısmının bu türe uymasını sağlayan Call of Duty serisi, kendi oluşturduğu türü tamamıyla yok edip güncel bir oyun modunu kendine entegre ederek ne kadar doğru yaptı bilemiyorum ancak satış ve oyuncu sayısı olarak artış yaşayacak gibi. Oyunun açık betasını incelemiştik.Bizim yaptığımız COD Black Ops 4 incelemesine göz atıp oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oyunun ilk inceleme puanları ise gayet yüksek duruyor. Ne kadar hak ettiği konusunda çoğu oyuncu farklı düşüncelere sahip olsa da, yüksek puan alması gerçeğini değiştiremiyor bu konu. Call of Duty Black Ops 4 yeni çıkan bir oyun için gayet yüksek puan değerlerine sahip hatta oldukça iyi. Oyun Metacritic üzerinden 87 puana sahip. Metacritic’teki kullanıcı puanı ise 87 puana göre oldukça düşük kalmakta. Oyun Metacritic üzerinden 5.7 kullanıcı skoruna sahip. O zaman buyursunlar, işte Call of Duty Black Ops 4’ ün ilk inceleme puanları:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Age of Empires 4 ile İlgili İlk Bilgiler X019'da Ortaya Çıkacak!
Only A Gamer – 85
Game Informer – 95
PlayStation LifeStyle – 90
Attack of the Fanboy – 90
TrueGaming – 90
AusGamer – 90
Saudi Gamer – 90
Hobby Consolas – 88
COGconnected – 87
Multiplayer.it – 85
XGN – 85
Everyeye.it – 80
Meristation – 80
Jeuxvideo.com – 80

JeuxActu – 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Red Dead Redemption 2 İçin Çok Önemli Bilgiler Geldi!

Dünyanın En İyi 8 LoL Takımı Belli Oluyor!