in , , ,

Call of Duty Mobile Duyuruldu | Trailer Analizi ve Tüm Detaylar!

Geçtiğimiz gün içerisinde Call of Duty’nin resmi YouTube hesabından lise dışı olarak paylaşılan video ile 2003’ten beri sevenleriyle buluşan serinin mobil sistemlere de geleceği duyuruldu!

   Detaylar ilgi çekiyor zira oyun bir stüdyonun değil tüm stüdyoların içeriğini barındırıyor. Yani Infinity Ward’un Cpt. Price‘ı ile Treyarch’ın Reznov‘u  karşı karşıya gelebilecek ayrıca efsanevi oyunların efsanevi haritaları da ilk defa tek çatı altında buluşmuş olacak. Dikkat çekenler arasında Modern Warfare 1’den Rust ve Black Ops serilerinden Nuketown gibi haritalar var. Battleroyale konusunda net bir açıklama yokken videoyu biraz incelediğinizde aslında Black Ops IV‘teki Blackout haritasına benzer bir mekanı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu noktada Call of Duty’nin mobili domine eden PUBG ve Fortnite’a karşı nasıl bir baskı oluşturacağını gerçekten merak ediyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Elite Dangerous Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Oyunda Hangi Modlar Olacak:

Multiplayer:

Trailerın açılışından itibaren klasikleşmiş Call of Duty multiplayer haritalarını görüyoruz, o yüzden bir Multiplayer modu olacağı kesin. Öte yandan multiplayer ile ilgili sahnelerin birinde Black Ops IV karakterlerinden Torque’un kalkanını görüyoruz bu da demek oluyor ki Activision Black Ops IV ile tamamen içselleştirilen “yarı hero shooter” mantığını Call of Duty Mobile’a da taşıyacak.

Battleroyale:

Battleroyale konusu ise yarı kesin gibi duruyor net konuşmamakla beraber modun Treyarch’ın Blackout moduna aşırı benzer belki de direkt birebir kopya olacağını düşünüyorum.

Zombies:

Beni en çok heyecanlandıran ise trailerda yaklaşık yarım saniye kadar gösterilip hemen geçilen Zombi modu oldu. Karede bir hellhound görüyoruz bunun anlamı ise oyunun Aether hikaye örgüsünde olacağı çünkü Black Ops IV ile gelen Chaos hikayesinde hellhoundlar ile karşılaşmıyoruz. Öte yandan tarlanın ortasında oturan bu şirin köpeciğin nerede olduğunu kestirmek ise bir hayli zor eğer mobil için yeni bir harita hazırlanmıyorsa yapılabilecek en iyi tahmin Tranzit olurdu. Arkadaki sis ve renk paleti gerçekten Tranzit’i andırıyor. Tabii bir diğer önemli soru ise yeni Call of Duty oyununun 2010’da çıkan “Call of Duty Zombies” mobil oyununa karşı nasıl duracağı, eğer zombies sizi heyecanlandırıyorsa yeni Call of Duty Mobile çıkana kadar Call of Duty Zombies’e kesinlikle göz atmanızı öneririm.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Totally Accurate Battlegrounds Ücretsiz Oldu!

Henüz ön kayıt aşamasında olan oyuna buradan kayıt olabilir ve daha sonrasında gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’ın Oyun Platformu Stadia, AMD ile Güçleniyor!

General Mobile, Yapay Zekalı Asistanını Hayata Geçirerek Android Dünyasında Bir İlki Başardı!