in , ,

Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered Rusya’da Yayınlanmadı!

Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayıncılığı üstlenilen askeri-fps denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan dev marka Call of Duty’nin, efsane üçlemesi Modern Warfare’in ikinci oyunu Modern Warfare 2, Remastered versiyonu ile, 31 Mart tarihinde PlayStation 4 için çıkışını yaptı. Oyundaki ünlü görevlerden olan ”No Russian” görevi nedeniyle Sony Rusya, oyunun çıkışına izin vermedi ve oyun Rusya’da yayınlanmadı. Detaylar haberimizde.

Call of Duty serisinin efsane üçlemesi olan Modern Warfare’in ikinci oyunu Modern Warfare 2, uzun yıllar sonra aynı ilk oyunda yapıldığı gibi Remastered sürümüyle günümüzde tekrar yayınlandı. Oyun 31 Mart 2020’de PlayStation 4 için çıkışını yaptı. 30 Nisan 2020 tarihi itibariyle de PC ve Xbox One için çıkışını yapacak ancak oyun Sony Rusya tarafından alınan karar nedeniyle Rusya’da yayınlanmadı. Oyunun bariz yayınlanmama sebebi ”No Russian” adlı görev. Yazının geri kalanı SPOİLER içermektedir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered Xbox One ve PC'ye Çıkışını Yaptı!

OYUNU RUSYA’DA YASAKLATAN GÖREV: ”NO RUSSIAN’

Görevde aşırı milliyetçi terörist Vladimir Makarov ve ekibi tarafından yapılan bir terör saldırısını oynuyoruz. Vladimir Makarov, ekibi ile birlikte kurgusal bir havaalanı olan Zakhaev Havaalanı’na saldırı düzenleyerek suçu Amerika’nın üstüne yıkıyor. Görevde bir Amerikan ajanı olarak ekibin içine dalıyoruz ancak Makarov kaçış anında bizi fark ediyor ve öldürüyor. Olay yerinde bir Amerikan ajanı olduğu bulununca da saldırı Amerika’ya kalıyor. Makarov, büyük bir savaş başlatmış oluyor. Görevin sıkıntılı kısmı ise sivillere ateş açılması. Zamanında oyun Rusya’da yasaklanmış ve büyük tepki toplamıştı hatta sonradan bu görev için ekstra uyarı ve görevi geçme özelliği eklenmek zorunda kalmıştı. İşte Fortunate adlı YouTube kanalında paylaşılan ”No Russian” görevinin Remastered oyundaki hali:

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered  30 Nisan 2020‘de PC ve Xbox One platformları için de çıkışını yapacak ve Rusya’da da yayınlanması bekleniyor ancak ”No Russian” görevinin akıbeti belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.7 Yama Notları Özeti | Kadim Dehşet Fiddlesticks

La Casa De Papel 4. Sezon İncelemesi (Spoilerlı)