in ,

Call Of Duty: World War II Hakkında Bilinen Her Şey!

Bizlere gerçekten değerli oyunlar sunmuş olan Call Of Duty serisi bu seneki oyununda 2. Dünya savaşında geçecek. Peki şimdiye kadar neleri biliyoruz?

Son iki senede çıkan Call Of Duty oyunları takipçileri için pek iç acıcı değil gibiydi, hatta birçok tepki aldı, YouTube’da Call Of Duty: İnfinite Warfare için yayınlanan trailer dislike rekoru dahi kırmıştı. Bu sene öyle olmayacak gibi duruyor. Yapımcılar geç de olsa uyandılar gibi. Karşımızda Call Of Duty: World War II !

Nasıl başladı?

Her şey bu yılın başında ‘‘Mutlu Yıllar” mesajı olarak Sledgehammer Games ortaklarından olan Michael Condrey tarafından Twitter üzerinde paylaşılan bir görsel ile başladı. Görselde 20.yüzyıldan yani 1900’lu yıllarından olduğu bilinen ”M1911” silahı vardı ve görselde normal olarak ”Mutlu Noeller ve Mutlu Yıllar” yazıyordu. Silahın 1900’lu yıllara ait olması bizi direkt olarak 2. dünya savaşı ile ilgili bir COD oyunu çıkacağı yönünde heyecanlandırmıştı.

Zamanla çeşitli görseller sızdırıldı.

Sızdırılan görseller yeni oyunun ikinci dünya savaşında geçeceğini doğrular gibiydi.

Hatta bir aralar Call Of Duty: People’s Army adlı sahte bir yapım da bize serinin yeni oyunu olarak yutturulmaya çalışılmıştı, herkesi bir heyecan kaplamıştı. Tabi ki saatler boyunca yapılan çeşitli tartışma ve araştırmalar sonucu bu durum yalanlanmıştı.

Peki şimdi durum ne?

Call Of Duty: World War II (Call Of Duty: 2. Dünya Savaşı) resmi olarak geçen günlerde duyuruldu ve oyunun herkese tanıtılacağı oturum için resmi sitelerinde 26 Nisan 2017 Çarşamba (TSİ 20:00 / 10:00 a.m. ET / 1:00 p.m. ET / 6:00 p.m. BST.) için bir sayaç yayınlandı. Heyecanla o günü beklerden bir tane de teaser yayınlandı.

Sledgehammer Games, Call of Duty: World War II için 2.5 Yıl Araştırma Yapmış 

Tekrardan Sledgehammer Games’in ortak kurucularından biri olan Michael Condrey twitter üzerinden bir video yayınladı. Call of Duty: WorldWar II hakkında daha fazla bilgi verdi. Bu durum belki de son iki senenin sönük geçme sebebini açıklıyor olabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Overwatch ve Call of Duty Lig Yayınları YouTube'a Taşınıyor!

Oyunda Bizleri CO-OP ve Çok Oyunculu Modları Bekliyor! Ha, bir de hikayesi?

Kaynak: www.reddit.com

Oyunun hikayesini arkadaşlarımızla beraber CO-OP oynayabileceğimize sızdırılan bir diğer görselde yer verilmiş, bu görsel bir XBOX ONE kampanyasına ait. Bu durumda oyunun hikayesi büyük ihtimal bir birlik ve o birliğin yaşadıkları etrafında kurgulu olacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Activision Bazı Çalışanlarının İşine Son Verdi

Playstation 4 oyuncuları 30 gün öncesinden harita paketlerine sahip olacaklar! PC ve XBOX bu durumdan mahrum kalacak.

Amazon üzerinde oyunun erken satışları başladı ve oyun PC, PS4 ve XBOX One platformları için listelendi! Amazon’da oyunun çıkış tarihi 31 Aralık 2017 olarak gözükse dahi yılın son günü olması daha çok geçici bir tarih olduğunu gösterir nitelikte çünkü resmi bir tarih duyurulmadı ancak 2017 içerisinde çıkacağı garanti. PS4‘ün kapağına dikkat edersek PS4 oyuncularının harita paketlerine 30 gün önceden sahip olabileceğini görebiliriz.

 

Tam çıkış tarihi! ve Kapalı Beta

Oyunun Kasım ayı içerisinde çıkış yapacağı belirtildi ancak hangi gün olacağı belirtilmedi. Sızdırılan bir XBOX ONE kampanyasına ait görselde 3 Kasım olarak bir tarih verilmiş. Belki çıkış tarihi, belki de aynı şekilde görselde yer alan ve bizleri bekleyen Kapalı Beta‘nın tarihidir. Ayrıca oyun yenilenmiş animasyonlara da sahip olacak.

Kaynak: www.reddit.com

Call Of Duty bu sene gerçekten büyük bir çıkış yapmayı umut eden bir yapım. Umarız beklentileri karşılar, bizlere de oynayacak harika bir oyun daha sunar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sledgehammer Games, Call of Duty World War II için 2.5 Yıl Araştırma Yapmış!

Friday the 13th: The Game İçin Çıkış Tarihi Paylaşıldı!