in , ,

Corona Virüsü Yeni Konsolların Çıkış Tarihini Erteletebilir!

Corona Virüsü Oyun Sektörüne de Sıçradı!

Son dönemde tüm dünya tarafından konuşulan ve büyük bir tehdit olan Corona virüsü, yayılmaya devam ediyor. Jefferies Group tarafından yayınlanan rapora göre, sadece sağlık alanında değil, ekonomik, teknoloji gibi bir çok alanda Çin’e büyük zararlar vermiş olan virüs sebebiyle yeni nesil Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının çıkış tarihi ertelenebilir. Detaylar haberimizde.

Corona virüsü, son dönemde dünyayı oldukça kritik düzeyde tehdit eden ve çokça konuşulan bir virüs. Virüs şu an 31.000 küsür kişiyi yakaladı ve 638 kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. 1634 kişinin de tedavi edildiği açıklandı. Corona virüsü sadece sağlık alanında değil Çin’e her alanda zarar vermeye devam ediyor. iPhone‘u üreten firma Foxconn, Çin’de bulunan işçiler için karantina uygulaması başlatarak üretimleri neredeyse durdurma noktasına getirmişti. Çin’de bulunan 2000 şubesini kapatan Starbucks ise ekonomide büyük bir zarar meydana getirmişti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Fortnite Android Beta’sı Yeni Cihazlara Açıldı!

Virüsün yarattığı bu zararlar sonrası Jefferies Group tarafından yayınlanan notta üretim tesislerinin bir aydan fazla şekilde kapalı kalması oyun üretimleri de konsol çıkışları da zarar görecek ve 2020 sonbaharında planlanan çıkış tarihlerinin ertelenebileceğini belirtti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Epic Games - Marvel İşbirliği Thanos'u Fortnite'a Getirdi!

Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının tatil dönemi yani yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor. Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Warcraft III: Reforged Koşulsuz İade Edilebilecek!

EA Eski Oyunlarının Steam Üzerindeki Fiyatlarını Arttırdı!