in , ,

Crysis Üçlemesi “Geriye Dönük Uyumluluk” Aracılığıyla Şimdi Xbox One’da

Crytek’in başarılı üçlemesi Crysis, Xbox’un sunduğu “Geriye Dönük Uyumluluk” aracılığıyla Xbox One’da da oynanabilir oldu.

Askeri FPS türünde adını duyurmayı başarmış efsane üçleme Crysis, bizleri mükemmel bir bilim kurgu senaryosunun içine sokup yaşadığımız deneyimi maksimuma çıkarmayı şüphesiz başarmıştı. 2007 yılında ilk oyununun çıkışının ardından gerek yarattığı atmosfer, gerek oyuna eklenen Türkçe alt yazı ve dublaj destekleri sayesinde 2013 yılına kadar yeni oyunlarını çıkarmaya devam eden Crysis, son oyunu Crysis 3 ile seriyi şimdilik sonlandırmıştı.

Aslında seride 3 değil 4 adet oyun bulunmakta. Crysis Warhead adlı oyun PC platformuna özel çıkmıştı ve Crysis 1’den tanıdığımız Psycho ile Crysis 1’deki olaylar yaşanırken adanın diğer tarafında neler olduğuna tanık oluyorduk. Ancak bu oyun bağımsız bir oyun olduğu için aslında serinin önemli oyunlardan birisiydi. Bizleri Türkçe dublaj ve alt yazı desteği ile kendisine çekmeyi başarmış seri; Xbox 360, Playstation 3 ve Microsoft Windows platformlarında kendisine yer buluyordu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Game Pass İçin Kasım 2018 Oyunları Duyuruldu!

Peki Xbox One’a sahip olan bir oyuncu konsolunda bu efsane seriyi oynayıp nostalji yapmak istemez mi? Xbox, bu isteği düşünmüş olsa gerek ki içinde 500’den fazla eski oyunu barındıran “Geriye Dönük Uyumluluk” ile Crysis üçlemesini Xbox One’da oynamamızı sağlamakta. Peki “Geriye Dönük Uyumluluk” nedir?

Geriye Dönük Uyumluluk: Xbox’un eski Xbox 360 ve klasik orijinal oyunlarını yeni nesil konsol Xbox One’da oynama imkanı sunduğu projedir. Bu projenin genel amacı, eski nesil oyunların Xbox One konsolunun gücünden yararlanarak eski oyunları tekrar yeni nesle optimize etmek. Ancak her oyun için güçlendirme mevcut değil. Ek bir ücret ödemeden Xbox 360’taki oyunlarınızı ödüller, kazanımlar, oyuncu puanları vb. kaybetmeden Xbox One’a aktarmanızı sağlamakta. Bu sistem hakkında Xbox’un açıklaması ise şu şekilde: “Xbox One; geçmişin, bugünün ve geleceğin en iyi oyunlarını oynayabileceğiniz tek yerdir.”

Bu bilgilerden sonra oyunun güçlendirilip güçlendirilmediğini merak ettiyseniz kötü bir haberimiz var. Crysis “Geriye Dönük Uyumluluk” aracılığıyla herhangi bir güçlendirmeye sahip olmayacak. Oyunun direkt olarak Xbox One ile uyumluluğu sağlanmış. Bu haber, Crysis severlerin yeni nesil Xbox One konsolunda nostalji yaşamasını mükemmel bir şekilde sağlayacaktır. Xbox One’a sahipseniz siz de “Geriye Dönük Uyumluluk” aracılığıyla Crysis keyfini yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) Fiyatında Değişiklik!

Hitman 2’nin İlk Zorlu Hedefi: “The Undying”