in , , ,

CS:GO Hile Üreticisi 15 Yıl Hapis Cezası İle Yargılanacak

Geçtiğimiz haftalarda CS:GO‘nun büyük bir beklenti ile Çin‘de Perfect World aracılığı ile çıkış yaptığından bahsetmiştik. Oyunun Çin’de ücretsiz oynanma imkanının olması, denetimlerin olmayacağı anlamına gelmiyormuş demek.

Bunun Çin gibi yüksek nüfuslu bir ülkede bu derece önemle ve başarıyla sürdürülmesi de inanılmaz. Tamamen Perfect World‘un başarısı. Valve kusura bakmasın ama, hilerlerle nasıl başa çıktığını yani daha çok çıkamadığını az çok biliyoruz.

Sonunda hileler yüzünden biz değil de, ana kaynağının deliye döndüğünü izlemek gerçekten bir nebze olsun rahatlatıyor. Çin polisi tarafından evinde tutuklanan, yasa dışı yazılım üretme ve çoğaltma suçundan Panmou adlı dayımız tam 15 yıl hapis cezası ile yargılanacak ve bu hileden kazandığının 5 katını ceza olarak ödemek zorunda kalacak. Ürettiği hile daha bir hafta önce çıkışını gerçekleştiren CS:GO’nun Çin sürümüne yönelik. ( Ah dayım ah, 3-5 kişinin aim’ini sabitleyeceğim diye yaktın kendini.)

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Zula Yaz Sezonu Turnuvasının Galipleri Belli Oldu

NASIL YAKALANDI?

Ürettiği hile ”CS:GO Daniel” adına sahip. Oyunda hile olduğunu tespit eden Perfect World çok gecikmeden bunu Çin polisine bildirdi. Şikayet ile başlayan soruşturma sonucunda Panmou’un yeri tespit edildi ve evine yapılan baskın ile yakalandı. Yani ülkenin yasaları ve işleyişi hileler ve yasaklı yazılımlar konusunda oldukça hassas.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türk Yapımı TARTARUS İçin Çıkış Fragmanı Yayınlandı!

Bunların ardından da, hileyi oyun dosyaları arasında fark eden oyun sistemi de 4,275 Perfect World hesabını yasakladı. Yasaklanan tüm oyuncuların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

ÜLKEMİZE DÖNECEK OLURSAK

Aslında bizim yasalarımızda da hilelere yönelik bir tavır mevcut. Yani hileleri kullanmak ve üretmek yasak. Ama uygulamasını henüz tam anlamıyla görebilmiş değiliz. ( Türk Ceza Hukuku Madde 245/A )

[interaction id=”59ce7e1518cbbe0001ff0621″]

 

2 ay önce konuya ilişkin bir paylaşımımız;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends 7.19 Yama Notları Özetleri

Fallout 1 Steam’de Ücretsiz Oldu!