in ,

CS:GO, Source 2 Oyun Motoruna Geçiyor!

Günümüzün en popüler e-spor oyunlarından biri olan Counter Strike:Global Offensive’e görsel açıdan ve oynanış açısından yeniliklerin olabileceği Source 2 oyun motoru geliyor.

Aynı oyun motorunu geçtiğimiz yıllarda Dota 2 almış ve görsel açıdan büyük yenilikler geçirmişti. Arayüz ve haritaların grafiksel olarak değişeceği, optimizasyonun geliştirileceği düşünülüyor. Ayrıca bununla birlikte yaz aylarına doğru bir Operasyon eklenecek. Bu operasyonla birlikte yeni haritalar da gelcek. Gelecek oyun motoru ile birlikte oyunun fizik motoru da değişime uğrayabilir. Source 1 oyun motoru şu an Havok fizik motorunu kullanmakta anca Source 2 ile birlikte fizik motoru da güncellenebilir ve daha gerçekçi yapılabilir. Tabiki de yeni fizik motoru ile oynanışta ufak güncellemeler olabilir, bazı animasyonlar değişebilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HEROES OF THE STORM ETKİNLİĞİ: CADILAR BAYRAMI

Valve’in Source 2 oyun motorunu önce beta halinde test ettirerek ve daha sonra bu motoru güncelleyerek son haline getireceğini düşünüyoruz. Daha önce Dota 2 oyununda da aynı sistemi kullanmışlardı.

5 Yorum

Bir Cevap Yaz
    • Hem olumlu hem de olumsuz anlamda FPS değişebilir, oyunun optimizasyonu yeni source 2 motoru ile iyileşecektir ancak aynı zamanda oynanış ve görüntü açısından da farklar oluşabilir bu sebeple oyun daha iyi bir sisteme ihtiyaç duyabilir.

  1. bence source 2 ile optiticekimizasyon sorunu biticek ve bir çok oyuncunun yaşadığı fps ve optimisasyon sorunu düzelicek yani hem fps yülselcek ama birazda düşücek .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Roots of Insanity İncelemesi

CS:GO 13 Nisan 2017 Güncellemesi [Hoşgeldin NEGEV]