in , ,

LOLLOL ÜzgünÜzgün

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan Kaldırıldı!

Son yılların en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077 geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştirmişti. Oyunun çıkışından itibaren gerek pek çok hata barındırması gerekse 8. nesil konsollarının en önemli üyeleri PlayStation 4(Slim ve Pro versiyonları dahil) ve Xbox One(One S ve One X dahil) konsollarında ve bazı eski nesil bileşenleri bulunan PC‘lerde oyunun optimizasyonunun kötü olması sebebiyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Eski nesil konsollarda neredeyse çalışmayan oyun için Polonyalı geliştirici ekibi CD PROJEKT RED özür dilemişti ve eski nesil konsollardaki oyun sahiplerine oyunu 1 hafta içerisinde iade edebileceklerini belirtmişti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  XBox Live Gold Aralık 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Normalde bir iade politikası bulunmayan SONY, dünya genelinde oyunu iade etmek isteyen pek çok oyuncuya oyunu iade etmeyip aşağıdaki maili göndermişti ve oyuncular tarafından tepki toplamıştı.

İşin içinden daha fazla çıkamayacağını anlayan SONY, Cyberpunk 2077’yi PS4 için PlayStaion Store’dan kaldırdı. Yapılan resmi açıklama ile Cyberpunk 2077’yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapılmaya başlanacağı söylendi. Ayrıca bir sonraki duyuruya kadar PlayStation 4 sahipleri Cyberpunk 2077’yi satın alamayacaklar. İade etmek istemeyen oyuncular ise oyunun güncellemelerini almaya devam edecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Forza Horizon 4'e Lego Genişleme Paketi!

Sony Interactive Entertainment Tarafından Yapılan Resmi Açıklama

Cyberpunk 2077 İadesi

SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden  Cyberpunk 2077 ‘yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız.  SIE ayrıca  Cyberpunk 2077 ‘yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız.  Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

Açıklama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Trials Rising Ubisoft Connect’de Ücretsiz Oldu!

Ücretsiz Oyun: Oddworld: New ‘n’ Tasty! Epic Store’da Ücretsiz Oldu!