in , ,

Cyberpunk 2077 Windows 8’de Çalışmayacak!

Windows 8 kullanıcılarına kötü haber!

Efsane The Witcher serisinden tanıdığımız Polonyalı video oyun geliştirici şirketi CD Projekt RED tarafından geliştirilen ve yayıncılığı üstlenilen fütüristik RYO türündeki büyük merakla beklenen Cyberpunk 2077‘nin Windows 8’de çalışmayacağı açıklandı. Detaylar haberimizde.

Bitmek bilmeyen ertelenme haberleri ile oyuncuları üzen CD Projekt RED’in merakla beklenen yeni oyunu Cyberpunk 2077 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgi ise oyunun sadece DirectX 12 API destekleyeceği Eğer DirectX 12 desteklemeyen bir işletim sistemine veya ekran kartına sahipseniz Cyberpunk 2077’yi maalesef oynayamayacaksınız. Bu da demek oluyor ki DirectX 12 desteği olmayan Windows 8 işletim sisteminde oyun çalışmayacak. Windows 7’de DirectX 12 desteği bulunsa da Microsoft’un desteğini Windows 7’den çekmesi nedeniyle önerilen işletim sistemi Windows 10.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cyberpunk 2077'nin Multiplayer Modu 2021 Yılına Yetişemeyecek!

Cyberpunk 2077 ekibinden baş grafik programcısı Marcin Gollent, DirectX12’yi tercih etmelerini iki sebebe bağlıyor. Bunlardan ilki Xbox platformlarında da DX12’nin kullanılması ve oyunun Xbox’a da gelecek olması. İkincisi ise Ray Tracing özelliğinden faydalanmak. Bu sebeplerden dolayı oyunu Windows 10  ve Direct X 12 API destekleyen bir ekran kartından oynamak zorundasınız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye'nin Liseler Arası İlk E-Spor Turnuvası

Cyberpunk 2077 son ertelenme tarihine göre 19 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına Türkçe altyazı desteği ile çıkacak.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce DX12 kararı doğru mu? Cyberpunk 2077’den bekledikleriniz nedir? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Horizon Zero Dawn’ın Steam Ön Sipariş Fiyatı Arttırıldı!

Mortal Shell’in PC Betası Epic Store’da Tüm Kullanıcılara Açıldı!