in , ,

Dan Houser Rockstar Games İle Yollarını Ayırıyor!

Dünyaca ünlü video oyun geliştirici şirketi Rockstar Games‘in kurucu ortağı, oyun yapımcısı, yazar, seslendirme sanatçısı ve ünlü Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serilerinin yaratıcısı Dan Houser, Rockstar Games ile yollarını ayırma kararı aldı. Bu üzücü haberin detayları haberimizde.

Rocktar Games için büyük katkılara sahip Dan Houser’ın şirketten ayrılma kararı oyuncuları sarstı. Üst kuruluş Take Two tarafından yapılan açıklamada, katkılarından dolayı Dan Houser’a minnettar olduklarını, Rockstar Games’in dünya çapında hem övgü hem de ticari alanda başarılı bir firma olduğunu ve gelecek projeler üstünde çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Video Oyunları Hakkında 10 İlginç Gerçek! #2

Dan Houser 1998 yılında abisi Sam Houser ile birlikte Rockstar Games adlı şirketi kurarak oyun dünyasına damga vuracak ve ticari alanda harikalar yaratacak bir şirketin ilk adımını atmış oldu. İçinde Rockstar North, Rockstar San Diego gibi şirketleri barındıran kuruluş, Grand Theft Auto oyunu ile oyun dünyasında büyük bir ilgi topladı ve günümüzde son çıkan oyunu Grand Theft Auto V, rekorlara imza atmaya devam ediyor. Dan Houser, tüm GTA oyunları ve ek paketlerinde, Bully, Red Dead Redemption, Max Payne oyunlarının hepsinde görev aldı ve büyük bir çalışkanlık gösterdi. Şirketin günümüze kadar bu kadar başarılı bir şekilde gelmesinde büyük payı olan Dan Houser, ayrılığı ile oyuncuları derinden üzdü.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Red Dead Redemption 2'nin İlk İnceleme Puanları Göz Kamaştırıyor

Siz Dan Houser’ın ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Rockstar Games, satışlarda herhangi bir düşüş yaşayacak mı? Değerli görüşlerinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fallout 76: Wastelanders’ın Yeni Fragmanı Geldi!

Steam 2019 Yılı Oynanış Saati Raporunu Yayınladı!