in , ,

Detroit Become Human Çıktı

Fahrenheit, Beyond Two Souls ve Heavy Rain gibi başarılı yapımlardan tanıdığımız Paris merkezli Fransız video oyun geliştirici şirketi Quantic Dream tarafından geliştirilen ve Playstaton 4 Exclusive oyunu Detroit Become Human bugün itibariyle (25-05-2018) piyasaya çıkışını yaptı.

KONUSU NE BU OYUNUN?

Oyun 2038 yılında Detroit şehrinde geçiyor. Oyunu 3 farklı ana karakterin gözünden oynayacağız. Bu karakterler: Marcus, Kara ve Connor. Tabii ki de bu karakterlerin birbirinden farklı idealleri ve özellikleri bulunmakta. Kısaca özetlemek gerekirse: Marcus, insanlarla androidlerin eşit bir şekilde ve barış içinde yaşamasını amaçlayan ancak bu amaç uğruna şiddete bile başvurabilecek bir android. Kara, annesini kaybetmiş küçük bir kız çocuğu ile birlikte babasının yanında hizmetçi olarak çalışan bir android. Son olarak Connor ise insanlarla iş birliği içinde çalışıp, yanlış programlanan, insanlara ve kendisine zarar vermeye çalışan androidleri temizlemek isteyen bir android. Bu heyecanlı macerada bu üç karakterin insanlar ve kendi aralarındaki ilişkilerine tanık olacağız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Demon's Souls Remake PlayStation 5'e Geliyor!

İNCELEME PUANLARI GELDİ

Oyunun basın şirketleri tarafından verilen puanları ise fena değil. Detroit Become Human yaklaşık 97 adet incelemeden ortalama 79 puana sahip. Oyun şuana kadar gelen inceleme puanlarından en düşük 40 en yüksek 95 puan alarak piyasaya çok da fena olmayan bir giriş yapmayı başarmış gibi gözüküyor. Oyun Metacritic’e göre ortalama 79 puana sahip. Oyunun kullanıcı skoru ise 8.7. İşte bazı inceleme puanları:

Areajugones 95 
PSX-Sense.nl 95
Post Arcade (National Post) 95
Press Start Australia 90
TheSixthAxis 90
TrueGaming 90
Twinfinite 90
SpazioGames 90
Shacknews 90
IGN Italia 89
GamesBeat 88 
IGN Spain 88
Power Unlimited 87
Atomix 87 
GRYOnline.pl 75
Gamer.nl 70 
FANDOM 70
Trusted Reviews 70
USgamer 70 
CGMagazine 70
God is a Geek 50
Digitally Downloaded 40 
VideoGamer 40 
Şahsi görüşümü soracak olursanız, piyasaya çok da fena olmayan bir giriş yaptığını söyleyebilirim. Oyun şu an skor olarak gayet iyi bir puana sahip. Ne az ne de fazla bir ortalama puana sahip bence. Bu arada yazıyı bitirmeden önce yakında Only A Gamer’da Detroit Become Human için bir inceleme yazısı ile karşınızda olacağımı söylemek isterim.
Sizler oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Satın alacak mısınız? Sizce oyun 79 ortalama inceleme puanını hak ediyor mu? Yorumlarda değerli görüşlerinizi bekliyoruz. Yepyeni haber yazılarında görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG Etkinlik Modu | Avcıların Geçişi | 24 Mayıs – 27 Mayıs 2018

Bursaspor’dan Dota 2 Takımı Geliyor!