in ,

Dijital Eğlence Ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul İçin Geri Sayım Başladı!

Gaming İstanbul (GİST 2019) Ne Zaman, Nerede Yapılacak?

Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul’un dördüncüsü, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. 31 Ocak 2019 Perşembe saat 10:00’da başlayacak olan fuar, 3 Şubat 2019 saat 18:00’e kadar sürecek.

Biletleri internet üzerinden indirimli satılan Gaming İstanbul’da yeni oyunlar tanıtılırken eğlenceli ve inovatif cihazlar görücüye çıkacak ve birbirinden renkli, ödüllü turnuvalarla heyecan doruğa çıkacak.

Gaming İstanbul, oyunseverlerin olduğu kadar oyun profesyonellerinin de buluşma noktası. Meşhur oyunların geliştiricileri seminerler verirken oyun dünyasında kariyer fırsatları arayanlar bir araya gelecek ve fuar, yerli oyun ihracatına da köprü vazifesi görecek.

Toplam 18 bin 470 metrekare açık ve kapalı alanda yapılacak fuar, dünya devi oyun şirketlerinin stantları, ödüllü oyun ve cosplay turnuvaları, çocuk parkı, alışveriş ve retro oyun alanının yanı sıra, oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen ve hâlihazırda sektörde çalışan profesyonellere yönelik etkinliklere ev sahipliği yapacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tekken 7'ye Gelecek Negan Karakteri İçin Oynanış Videosu Yayınlandı!

Gaming İstanbul’un “Destansı Sponsor”u Hepsiburada olurken Playstation, Epin – YesilyurtGame, Omen by HP ve XDRIVE gibi şirketler de stantlarıyla fuarda yerini alacak.

Katılımda kadın rekoru
Önceki yıllarda yüzde 28’lik katılımcı oranıyla dünyadaki benzer fuarlardan ayrılan Gaming İstanbul hakkında Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek şöyle konuştu: “Türkiye’de oyunlar ülkemizde her kesim tarafından büyük ilgi görüyor ama kadın mobil oyuncu sayısı erkeklerden daha yüksek. 30 milyondan fazla oyuncunun bulunduğu Türkiye’de 13 milyon kişi oyunlara para harcıyor. Önceki yıllarda yüzde 28’lik kadın katılımcı oranıyla dünyadaki benzer fuarlar arasından ayrıldık. Hatta bu dünyadaki hiçbir oyun fuarında olmayan bir istatistik.”

Girişimcilere ücretsiz stant
Oyun dünyasının yeni gözdesi olan bağımsız oyunlar, ülkemizde de büyümeye devam ediyor. Gaming İstanbul; bugüne dek hiç yatırım almamış, belli bir büyüklüğün altındaki bağımsız oyun şirketlerine özel destek vermeye bu yıl da devam ederken GIST Bağımsız Geliştirici Ödülleri de bu yıl ilk kez düzenlenecek. Oyun dünyasının farklı disiplinlerden profesyonellerini her yıl düzenlenen geliştirici konferansı ile buluşturan Gaming İstanbul, iş ağlarını genişletmek isteyenler kadar yatırım bulmak isteyenler için de doğru adres olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zula Süper Lig 2. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor!

Mortal Kombat 11 İçin PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı!