in , ,

Discord’un Yeni Mağazasının Betası Sunuldu!

Discord, Steam ile aynı işleyen mağaza sistemini bugün itibariyle beta olarak sundu. Sistem ayrıca Nitro üyelere game pass mantığıyla ücretsiz oyunlar verecek.

Discord, şüphesiz son dönemlerde en çok tercih edilen sesli iletişim uygulamalarından bir tanesi. Sürekli olarak güncellemeleriyle yeni özellikleri bünyesine katan Discord, oyuncuların gözde iletişim programlarından birisi olmayı başardı. Steam ise dünyada PC oyuncularının en çok kullandığı oyun mağazası. Artık günümüzde çoğu oyuncunun bilgisayarında Discord ve Steam beraber çalışmakta. Discord’un Steam’le eşleşme kurması sayesinde Steam oyuncuları, Discord ile optimize bir şekilde oyunlarını oynamakta.

Discord yeni getirdiği bir sürü özelliğin ardından büyük bir yankı uyandırabilecek Steam ile aynı mantıkta işleyen bir mağaza sistemini kullanıcılara beta olarak sundu. Discord mağazası herkese açık ve çoğu yayıncının oyununa sahip olacak. Şu anlık oyun sayısı yaklaşık olarak 50 olsa da mağaza sisteminin beta sürümünde olduğunu unutmamak lazım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Lionsgate YouTube'da Canlı Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek!

Discord mağazası ile birlikte “Evrensel Kütüphane” olarak isimlendirilen sistem de bildiğimiz kütüphane mantığı ile aynı işlemekte. Yani oyuncular, aldığı yerin önemi olmaksızın tüm oyunlarını kütüphaneye ekleyip Discord üzerinden başlatabilecek. Steam’deki gibi kategorilendirme olup olmayacağı hakkında henüz bilgi sahibi değiliz maalesef.

Bunların dışında Steam’den farklı olarak Xbox ve Origin’de gördüğümüz game pass sistemi mantığında çalışacak bir sistem içerecek. Bu mağaza ile birlikte Nitro aboneliğe sahip olan kullanıcılar, aylık olarak Nitro aboneliğe para verdiklerinden dolayı mağazadan belirlenen bazı oyunları ücretsiz olarak edinebilecekler. Peki Game pass ve Nitro abonelik ne demek?

Game Pass: Xbox ve Origin’den tanıdığımız, oyuncuların aylık belirli ücretler karşılığında belirlenen bazı oyunları ücretsiz olarak oynama hakkına sahip olabildiği sistem. Aylık olarak belirli bir ücret ödeyip o ay belirlenen oyunlara ücretsiz erişime sahip olabiliyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hunt: Showdown'a Türkçe Dil Desteği Gelecek!

Nitro Abonelik: Nitro aboneliğe Discord’un ücretli bir özel abonelik sistemi diyebiliriz kısaca. Aylık 5 dolara Nitro aboneliğine sahip olup bir sürü farklı avantaj elde edebiliyorsunuz. Yeni eklenen mağaza sistemiyle beraber Discord mağazasına eklenen yeni oyunlardan bazıları, Nitro aboneliğe sahip olan kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Bakalım bu beta süreci Discord için nasıl bir süreç olacak? Siz Discord’un mağaza sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. İşte Nitro’ya özel bazı oyunlar:

 • Inside
 • Limbo
 • Metro: Last Light redux
 • This War of Mine
 • Darksiders 2 Deathfinitive Edition
 • Darksiders Warmastered Edition
 • Super Meat Boy
 • Torchlight
 • Torchlight 2
 • Trine 2
 • Trine 3
 • Trine Enhanced Edition

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battlefield V İçin Yepyeni Bir Hikaye Modu Fragmanı Geldi!

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) Fiyatında Değişiklik!