in ,

Doç. Dr. Levent Eraslan, Yeni Zelanda’daki Terör Olayında PUBG’yi Suçladı

Yeni Zelanda’da bir camide yaşanan terör saldırısı sonucu 49 kişi hayatını kaybetti. Yeni Zelanda hükümeti olayla ilgili araştırmalarını sürdürürken Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Levent Eraslan, bu vahşi terör olayından oyunları sorumlu tuttu.

Twitter hesabı üzerinden İslami figürlerin kriminal olarak gösterildiği PUBG, Counter Strike gibi oyunların, terör olaylarının yaşanmasında motive edebildiğini söyleyen Levent Eraslan; Yeni Zelanda olayında oyunların ilgisi olmadığını söyleyen insanları “aklı evvel” olarak niteledi.

Hannover Sağlık Okulunun yapmış olduğu araştırmaya göre şiddet içerikli oyunlar, oynayan kişileri şiddete meyilli yapmıyor. Araştırmanın detaylarını buradan okuyabilirsiniz. Doçent Doktorluk seviyesindeki bir akademisyenin ortaya bir iddia atması ve bu iddiasını kanıtlama konusunda hiçbir akademik çalışma yapmadan aksini düşünen kişileri “aklı evvel” olarak nitelemesi ancak ve ancak popüler konular üzerinden gündeme gelme çabası olarak açıklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MPEG Videoları MP4’e Dönüştürme Rehberi

VFŞL’de Lig Aşaması Sonuçlandı!