in , ,

Dual Universe 2 Yılın Ardından Alfa Sürecine Girdi!

2016 yılında duyurulan, MMO türü bilim kurgu oyunu Dual Universe, 2 sene sonra sonunda alfa sürecine girdi. Geliştirici Novaquark tarafından paylaşılan Alpha 1 First Contact adlı video ile alfa süreci onaylanmış oldu.

Dual Universe,  2014 yılında kurulan ve daha önce herhangi bir yapımla karşımıza çıkmamış Novaquark firması tarafından geliştirildi. Oyun, Unigine adında C++ yazılım dili geliştirilen bir oyun motoruyla geliştirildi. Oyun, Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak geçmekte. Yapımcıların bizlere sunduğu devasa büyüklükte, uzay gibi ilginç bir yerde, tamamen değiştirilebilir bir dünya yer alacak. Gerçek dünyadaki neredeyse her şeyi bünyesinde bulundurmaya çalışacak oyunda, politika, bina yapımı, ticaret gibi hususlar büyük önem taşıyacak. Oyuncular içinde bulundukları dünyayı tamamen kendilerine özel bir şekilde değiştirebilecekler. MMO türünde farklı ve büyük bir yapım olacak gibi gözüken Dual Universe için alfa süreci ile birlikte işler biraz daha hızlanacak gibi duruyor. Novaquark’ın 2 sene ardından alfa sürecini daha yeni başlatması akıllarda biraz soru işareti yaratmasının yanında bu kadar büyük ve farklı bir oyunu geliştirmenin de ne kadar zor olacağı gerçeğini öğrendiğimizde gayet normal geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam'de Oynaması Ücretsiz Olan En İyi 10 Oyun

İlk alfa testinde, oyuncuların bölgeleri keşfetmesi, bu bölgelere üs ve bina kurmalarına ve ticaret yapmalarına izin verilecek. Eğer yapımcılar başarılı bir iş gerçekleştirirse, MMO ve tüm oyun dünyasında büyük bir ilgi ile karşılaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fortnite’a Gelecek Hesap Birleştirme Özelliği Ertelendi!

Firewatch’ın Nintendo Switch İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu!