in , ,

Dualshock 4, PlayStation 5 Oyunlarında Desteklenmeyecek!

Japonya kökenli Sony markasının oyun sektöründe oldukça ün edinmiş oyun konsolu PlayStation 5‘in çıkışı beklenirken yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sony Interactive Entertainment tarafından aksesuarlar hakkında yeni açıklamaya göre Dualshock 4, PlayStation 5 oyunlarında desteklenmeyecek! Detaylar haberimizde.

Gelen yeni bilgiler, PlayStation 5 ve konsolda kullanılabilecek aksesuarlar hakkında. PlayStation 4’ün dünyaca popüler olan ve büyük beğeni toplayan hatta yeni versiyonları da çıkan Dualshock 4 adı verilen kontrolcülerinin PlayStation 5 için kullanılıp kullanılamayacağı oyuncular tarafından oldukça merak ediliyordu. Sonunda merak yaratan bu konu açıklığa kavuştu ve hem üzücü hem de sevindirici haber geldi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Assassin's Creed: Valhalla Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Hikayesi Duyuruldu!

Dualshock 4, PS5 Oyunlarında Desteklenmeyecek!

Gelen bilgiler bağlamında PlayStation 4’ün kontrolcüsü Dualshock 4, PlayStation 5 oyunlarında desteklenmeyecek. Bunu biraz daha açmak gerekirse, PlayStation 5’e çıkacak oyunlarda Dualshock 4 desteği bulunmayacak. Yeni PlayStation 5 oyunları sadece konsolun kendi yeni kontrolcüsü Dualsense ile oynanabilecek.

Ancak burada bahsedilmesi gereken bir nokta daha var. Dualshock 4, sadece PlayStation 5 özelindeki oyunlarda desteklenmeyecek. Siz konsol üzerinde geriye dönük uyumluluk sayesinde oynamak istediğiniz bir PlayStation 4 oyununu Dualshock 4 kontrolcünüz ile oynayabileceksiniz. Yani kısacası Dualshock 4, PlayStation 5 için çalışır durumda olacak ancak konsolun özel oyunlarında desteklenmeyecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Malezya Hükümeti Bir Oyun Yüzünden Steam'i Yasakladı!

Bunun haricinde lisanslı direksiyon, üçüncü parti kablosuz veya kablolu kulaklıklar, arcade veya flight stickler desteklenen PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunlarında çalışacak.

Siz bu haber ve PlayStation 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ubisoft Yöneticisi Tommy François Şirketten Ayrıldı!

Sony’nin Yeni State of Play Etkinliği 6 Ağustos’ta Düzenlenecek!