in , ,

Dünyada İlk Kez Yapay Zekaya Karşı Espor Maçı Gerçekleştirilecek!

Dota 2’nin ne kadar detaylı ve öğrenmesi zor bir oyun olduğunu muhtemelen çoğumuz biliyoruzdur. Öğrenmek için aylarımızı vermemiz gereken oyunu yapay zekanın bizden daha çabuk öğrendiğini söylesem? Hatta ve hatta profesyonel oyunculardan bile daha iyi oyunu okuduklarını?

Geçtiğimiz sene Dota 2 The International sırasında OpenAI adında bir şirket geliştirdikleri yapay zeka ile profesyonel oyuncuların karşısına çıkmıştı. Sürekli oyunu, mekanikleri ve karşısındaki rakibinin oyun tarzını öğrenen ve buna göre stratejiler kuran yapay zeka profesyonel Dota 2 oyuncularını 1v1 maçlarında hezimete uğratmıştı. Bu sene ise OpenAI tekrardan The International’da karşımıza çıkıyor. Yapay zeka sistemini daha da geliştiren ekip Dota 2’nin en büyük turnuvası olan The International’da profesyonel oyunculara karşı 5v5 şeklinde bir maç yapacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resident Evil Village PlayStation 4 ve Xbox One'a da Gelebilir!

Şirket yaptığı açıklamada, “geçen sene Dota 2 oyuncularını 1v1 mini oyunlarda yenmeyi başardık. Bu sene ise çıtayı yükseltip 5v5 maçlarında da yenmek istiyoruz” dedi ve “Bu olay için birkaç ayımız antrenman yapmak ile geçti” diye açıklamalarına devam etti.

Yapay zekanın oyunu ve rakibi öğrenerek profesyonel oyuncuları alt etmesi her ne kadar şov açısından güzel dursa da, bir makinenin sizin yaptıklarınızı analiz ederek ona göre cevaplar vermesi bir bakımdan da korkunç gözüküyor. Siz yapay zekanın bu gelişmişliği ve Dota 2 oyuncularına karşı vereceği mücadele konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bulb Boy

HTC 1500 Çalışan ile Yollarını Ayırdı!