in , ,

DYING LIGHT 2 RESMİ OLARAK DUYURULDU

Polonyalı video oyun geliştirici şirketi Techland’ı sevilen zombi temalı Dying Light oyunundan tanıyoruz. Microsoft’un E3 2018’de düzenlediği konferansta hiç beklenmedik bir şekilde büyük bir sürpriz olarak karşımıza çıkan Dying Light 2, resmi olarak 2 adet fragmanıyla beraber biz oyunculara duyuruldu. Fragmanda en çok dikkatimi çeken şey ilk gösterilen fragmanda herhangi bir zombi görememiş olmamız. ”Ulan bu oyun şimdi zombisiz mi olacak?” diye içimden geçirmedim değil. Ardından yapılan kısa bir bilgilendirme konuşmasından sonra ikinci fragman gösterildi ve fragmanın sonunda gece vaktine geçtik. İşte zombiler gece vakti göründü.

Evet zombilerimiz gece vakti ortaya çıkacak. Oyun genel olarak ilk oyundaki mekaniğini koruyup üstüne yenisini koyarak ortaya daha sağlam şekilde çıkmayı planlıyor. Fragmandan gördüğüm kadarıyla oyunda seçimler yapılacak ve insanlar arasında bol diyalog gerçekleştirilecek. Yapımcıların açıklamasına göre yaptığımız bu seçimler oyunun gidişatını önemli ölçüde değiştirecek. Bu arada şunu belirtmeden yazımı sonlandırmak istemiyorum. Bu oyun, ilk oyunun geçtiği Harran bölgesinde geçmeyecek. Bu oyunda daha farklı ekosistemlerde aksiyona gireceğiz.

Son olarak oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Oyun PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformlarında kendine yer bulacak. Umarım en yakın zamanda çıkış tarihi açıklanır da büyük merakımız sona erer.

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Efe Külhan

Adım Efe Külhan. Özel Edirne Beykent Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencisiyim. İlk iş kariyerime, 29 Ağustos 2017 tarihinde Only A Gamer'da başladım ve hala devam etmekteyim. Ana görev olarak haber editörlüğü olmak üzere her türlü içeriği üretmeye çalışıyorum.

Yeni Gears of War Oyunu: Gears 5

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE DUYURULDU