in , ,

Dying Light 2 Türkçe Olarak Gelebilir!

Dead Island serisinin ruhani devamı olup, ilki Ocak 2015’te çıkan Dying Light‘ın devam oyunu Dying Light 2 Türkçe gelebilir mi?

İlk Dying Light Harran’da geçiyordu. Evet yanlış okumadınız Şanlıurfa‘daki Harran kentinde. Ama biraz daha değiştirilmiş versiyonu ile. Oyunun Şanlıurfa‘daki Harran kentinde geçtiğine dair çıkan dedikoduların ardından Dying Light‘ın baş tasarımcısı Maciej Binkowski‘nin yanıtı ise şöyle olmuştu: “Dying Light, Ortadoğuda hayali bir ülkenin Harran isimli hayali bir şehrinde geçiyor. Bu şehri tasarlarken Türkiye‘nin büyük şehirlerinden İstanbul’u temel aldık. Ancak oyundaki Harran ile Türkiye’deki Harran aynı yerler değil.” ifadeleriyle oyunun hayali bir ülkede geçtiğini söylemişti. Fakat oyunda birçok Türkçe isimli karakter olmasının yanı sıra helva ve baklava yiyerek can doldurabiliyorduk. İstanbul’u temel aldık da çok yerinde bir açıklama çünkü oyunun haritasının ortasında küçük bir boğaz köprüsü vardı 😀

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  EU LCS Franchise Sistemine Başvurusu Sonuçlanan 10 Takım

E3 2019 ve Gamescom 2019 fuarlarına damgasını vurarak genel itibariyle oyuncuların beklentisini arttıran Dying Light 2 kanadında ilginç ama bir o kadar da güzel bir gelişme yaşandı. Fuarlar sırasında bazı şanslı basın mensupları kapalı kapılar altında oyunu deneyimleme şansına eriştiler. Geçtiğimiz Gamescom fuarında oynattıkları oynanışın videosunu ise Dying Light‘ın resmi YouTube kanalından yayınladılar. Videoya Türkçe alt yazı seçeneği ekleyen geliştiriciler, Türk oyuncuları heyecanlandırdı. Oyunun resmi olarak Türkçe gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Oyunun Steam sayfasında desteklenen diller arasında Türkçe bulnmamakta. Fakat ilk oyuna geçtiğimiz haziran ayının sonlarında resmi Türkçe yama gelmişti. Oyunun Türkçe dil desteği ile gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek. 2020 yılında çıkacak oyunun yazıda bahsettiğimiz oynanış videosunu aşağıdan Türkçe alt yazı ile birlikte izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Night In The Woods’un Yapımcısı Hayatını Kaybetti

Astroneer PlayStation 4’e Geliyor!