in ,

Esporcular, 19 Mayıs E-spor Gençlik Kupası’nda Buluşuyor!

Tüm dünyada görülen COVID-19 salgını nedeniyle tüm spor branşları sekteye uğrarken Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TESFED Ankara Temsilciliği, 15-21 Mayıs 2020 Gençlik Haftası çerçevesinde gençlerin evlerinden katılım göstererek hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağı hem de salgına karşı evde kalmanın önemini ortaya koyacağı anlamlı bir turnuvaya imza atıyor.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TESFED Ankara Temsilciliği, 15 – 21 Mayıs 2020 Gençlik Haftası çerçevesinde 19 Mayıs E-Spor Gençlik Kupası adı altında, 16, 18, 20 Mayıs 2020 tarihlerinde online League of Legends (LoL) Şampiyonası gerçekleştirecek.

Ankara’da ikamet eden veya eğitimini Ankara’daki lise ve üniversitelerde sürdüren 15 yaş üzeri tüm espor severlerin katılımına açık olacak 19 Mayıs E-Spor Gençlik Kupası – LoL Şampiyonası, Ankara’da resmi olarak gerçekleştirilecek ilk online turnuva olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Taktik Savaşları Mobil Platformlara Geliyor!

Başvuru yapan ilk 64 takım ile sınırlı olacak şampiyonanın kayıtları, 15 Mayıs 2020 tarihinde saat 17.00 itibariyle sona erecek. Online ortamda yapılacak tüm müsabakaların ön elemeleri; 16 Mayıs 2020 tarihinde BO1, çeyrek ve yarı final karşılaşmaları 18 Mayıs 2020 tarihinde BO3, final karşılaşması da 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü BO5 şeklinde yapılacak ve twitch.tv/tesfedankara kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

 

League of Legends oyun geliştiricisi Riot Games’in ödülleri ile destekte bulunacağı 19 Mayıs E-Spor Gençlik Kupası – LoL Şampiyonası’nda ilk üç dereceye giren esporculara Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kupa, madalya ve çeşitli ödüller verilecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends'tan Yeni Müzik Grubu ve Kostüm Serisi: True Damage!

Yarışmaya katılan tüm esporcular için lisans şartı belli bir opsiyon ile sunulacak. COVID-19 salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan esporcuların lisanslarını sosyal yaşamın normalleşmeye başlamasının ardından Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak almaları teşvik ediliyor.

Şampiyonada ilk üç dereceye giren takımın sporcuları için ise Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde kontrollü olarak yapılacak kupa, madalya ve ödül teslim töreni sırasında lisans alma imkanı sunulacak.

Yapılacak olan tüm turnuvaların talimatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG Silah Hasarları – Ayrıntılı Rehber

Yuh O Cidden Öyle Miymiş? | Oyun Bitene Kadar Fark Edemediğiniz 5 Detay