in , ,

E3 2019 Bethesda Konferansında Neler Oldu?

E3 2019 Bethsesda konferansında öne çıkan noktaları derledik!

E3 2019 Bethesda konferansında The Elder Scrolls VI ile ilgili maalesef herhangi bir şey paylaşılmamış da olsa Fallout 76, Doom gibi oyunlarla ilgili yeni gelişmeler aktarıldı. Ayrıca 2 yeni mobil oyun da E3 2019 Bethesda konferansında tanıtılan oyunlar arasındaydı. Gelin konferansta yaşananlara hep birlikte göz atalım.

DEATHLOOP

Dishonored serisinden tanıdığımız Arkane ekibi, bu sefer de DEATHLOOP adlı FPS oyunuyla karşımıza çıkıyor. Güzel sinematik görüntülerle boy gösteren DEATHLOOP’ta kazanmak için adadaki tüm hedefleri avlamanız gerekiyor. Oyunun ne zaman çıkacağı ve hangi platformlarda oynanacağı konusunda ise henüz herhangi bir şey söylenmedi.

Orion

Bethesda Softworks; E3 2019’da yalnızca oyunları değil, geliştirdikleri yeni teknolojilerden de bahsetti. Bulut oyun performansını önemli ölçüde geliştirecek olan Orion adındaki yazılım platformunu duyuran Bethesda, bu platformun Google Stadia ve Microsoft xCloud üzerine açıklanmış olmasıyla beraber kullanıcıların ilgisini topladı. Bethesda, Orion ile birlikte kullanıcılara düşük internet hızlarında bile daha yüksek performanslı oyun deneyimi sunacağının sözünü verdi. 2019 sonunda Orion’un beta testlerinin yapılmaya başlanacağı da duyurulan bilgiler arasındaydı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Diablo IV Duyuruldu!

DOOM Eternal

FPS oyunlarının başyapıtlarından biri olan DOOM’un yeni oyunu DOOM Eternal için bir fragman yayınlandı. Ayrıca fragmanla beraber oyunun 22 Kasım’da çıkacağı da belirtildi.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein oyunları arasındaki açık ara farkla en iyi oynanışa sahip olacağı belirtilen Wolfenstein: Youngblood’da çok daha fazla silah bulunacak. Co-op modu da bulunan bu oyun 26 Temmuz’da PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için aynı anda çıkış yapacak.

The Elder Scrolls: Blades

Bethesda, E3 2019’da TES: Blades adlı bir mobil oyun da tanıttı. Şu andan itibaren mobil cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilen bu oyun, 2019’un son bahar aylarında Nintendo Switch için de çıkacak.

Fallout 76

Fallout 76’ya battle royale modu geliyor! Nuclear Winter adındaki battle royale modu 52 kişiyle oynanacak. Bunun dışında oyuna insan npc’lerin eklenmiş olması da Fallout hayranlarını oldukça sevindirdi. Ayrıca Fallout 76, 10-17 Haziran arasında tüm platformlarda ücretsiz olarak oynanabilecek.

GhostWire: Tokyo

Oldukça iyi grafiklere sahip aksiyon-macera oyunu olan GhostWire: Tokyo, Resident Evil serisinin yaratıcısı Shinji Mikami’nin stüdyosunun elinden çıkan bir oyun. Oyunda, garip kaybolma olayları Tokyo’nun nüfusuna zarar verince bu olayların sebebini ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçteki göreviniz, yetenekleriniz sayesinde şehri kötülüklerden arındırmak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: 51. Bölge'nin Gizemi!

Commander Keen

Bethesda’nın E3 2019 konferansında tanıttığı bir diğer mobil oyun ise Commander Keen. 90’ların başındaki Commander Keen çizgi filminden esinlenilen bu oyun, 2019 yazında piyasaya sürülecek.

Rage 2

Post apokaliptik bir çağda geçen Rage 2 için; “rise of the ghosts” adında yeni görevler, silahlar, araçlar gibi birçok şey içeren bir genişleme paketi yayınlanacağı duyuruldu. Bunların yanında “mech suits” adında oynanışa önemli derecede etki eden bir öğe de genişleme paketiyle beraber gelecek. Paketin ne zaman yayınlanacağına dair net bir tarih verilmedi fakat bu yılın sonlarına doğru yayınlanacağı tahmin ediliyor.

E3 2019 boyunca yaşanan tüm gelişmeleri E3 2019 haberleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca konferansların özet videolarını da Only A Gamer TV’den izleyebilirsiniz: https://youtube.com/onlyagamertv

Dragon Ball Z Aksiyon-Rol Yapma Oyunu Geliyor!

Fallout 76’ya Battle Royale Modu Geliyor: Nuclear Winter