in ,

E3 2019: PC Gaming Show Konferansında Tanıtılanlar!

E3 2019’un bu seferki konuğu PC Gaming Show’du. Yapılan konferansta birbirinden farklı oyunlar tanıtılırken bazı renkli anlar da yaşandı. Ayrıca oyuncuları hem şaşırtan hem de oldukça heyecanlandıran bir gelişme daha oldu. Listemizin devamında yer vereceğimiz çarpıcı yenilik, oyun camiasında büyük bir dalgalanmaya sebep olsa da ilerleyen dönemlerde durumun nasıl etkileneceği belirsiz. İsterseniz konferansta neler yeni, neler tanıtılmış hep beraber bir bakalım.

Evil Genius 2 World Domination

Uzaktan The Incredibles ailesini andırsa da Evil Genius 2: World Domination, bambaşka bir temayla bizleri selamlıyor. Eğlenceli grafiklere sahip oyunumuzun ilerleyen zamanlarda çıkış yapması bekleniyor.

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

Duyurulduğu ilk andan itibaren oldukça ses getiren etkileyici atmosfere ve oynayış mekaniklerine sahip Bloodlines 2, 2020’de oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Starmancer

Space Colony atasından gelen Starmancer, kapsamlı uzay atmosferinin yanı sıra etkileyici hikayeye sahip bir oyun olarak çıkışa hazırlanıyor. Ayrıca oyunun erken erişime açıldığını belirtmekte fayda var.

Chivalry 2

E3 2019 PC Gaming Show konferansında çoğu kişiyi heyecanlandıran bir tanıtım yapıldı. İlk oyunuyla gönülleri fethetmeyi başarmış olan Chivalry’nin ikinci bir oyunu tanıtıldı. Oynayış videosundan da görebildiğimiz üzere bizleri yepyeni ve daha gerçekçi bir atmosfer bekliyor.

Remnant: From the Ashes

Dark Souls’un çok uzaktan akrabası sayılabilecek Remnant: From the Ashes, bizleri garip mutantlara kurşun yağdırdığımız, zamanın ötesinde bir atmosfere davet ediyor.

Mosaic 

Muhtemelen toplumsal sorunlara odaklanacak olan Mosaic, telefon bağımlılığın yol açtığı problemlere değinmeye geliyor. Ayrıca yapımcı firma, BlipBlop adlı uygulamayı Ios ve Android platformlarına çıkartarak, gerçek yaşama ufak bir değinmek istemiş. Eğer oyun çıkana kadar beklemek istemiyorsanız, siz de şimdiden hikayenin bir parçası olabilirsiniz.

Midnight Ghost Hunt 

Gmod: Prop Hunt modundan ilham alan yapım, hayalet ve hayalet avcılarını da işin içine katarak muazzam bir atmosfer yakalamış. Tatlı bir grafiğin de yapıma eşlik ettiği Midnight Ghost Hunt, beklenen başarıyı yakalayacak gibi gözüküyor.

Unexplored 2

Atmosferi ile sizi can damarınızdan vurmaya gelen Unexplored 2, efsanevi müzikleri ve eşsiz dünyasıyla oyuncunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Mutant Year Zero: Seed of Evil | Expansion

Ödüllü oyunun devam serisi olacak olan Mutant Year Zero: Seed of Evil, aynı hikayede farklı atmosferlere doğru yolculuğa çıkıyor. Genişleme pakedinin 30 temmuzda oyuncularla buluşması bekleniyor.

CONAN UNCONQUERED 

Hali hazırda uzun bir süre önce tanıtımı yapılan ve geçtiğimiz Mayıs ayında oyuncularla buluşan Conan Unconquered oyununa da E3 2019’da yer verildi. Acaba bu, oyunun genişleme paketleriyle dolup taşacağının ufak bir belirtisi olabilir mi? Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  NBA Live 18 Tanıtıldı! Demo Ağustos'ta Geliyor!

Moons of Madness

Konferansın heyecanlı dakikalarına tanıklık ettiğimiz, oyuncuları sevindiren bir gelişme de Moons of Madness’tan geldi. Etkileyici atmosfere sahip olan korku oyunu ilk geçtiğimiz aylarda Playstation 4 için duyurulmuştu. Pc Gaming Show konferansında adı tekrar geçen oyunun Xbox ve Pc platformlarına çıkacağı da kesinleşmiş oldu. Başarılı yapımın önümüzdeki cadılar bayramında çıkış yapması bekleniyor.

Conan Chop Chop 

Don’t Starve mekaniklerini andıran aksiyon serisi Conan Chop Chop, her ne kadar indie oyun olsa da oynayışıyla büyüleyebilen cinsten. Yapımın, 3 Eylül 2019’da marketlerde olması bekleniyor.

Last Oasis

Post apokaliptik bir zamanda geçen Last Oasis, sağlam bir hikayenin yanı sıra fizik kurallarıyla dolup taşan craft sistemini de yanında getireceğe benziyor. Yapımın 3 Eylül 2019 tarihinde çıkacağı kesinleşmiş durumda.

Age of Wonders: Planetfall 

Age of Wonders oyunun mistik bir temada geçtiğini hemen hemen herkes bilir. Fakat mistik bir atmosferin bilim kurguyla birleştiğini kısa bir süre için düşünelim. Sizin de aklınızda lazerli dinozorlar canlanıyorsa doğru yerdesiniz. Age of Wonders: Planet Fall, çizgisini biraz aşarak bizi karşılamaya, daha doğrusu şaşırtmaya geliyor.

Zombie Army 4: Dead War 

Zombi temasının kalıplarından birindeyiz şimdi. Zombie Army 4: Dead War, daha önce çıkmış sayısız zombi oyununa benzer şekilde aynı konuyu işlemeye geliyor. Oyuncuların farklı bir şey beklediği yapım maalesef bu defa hayal kırıklığı yaşatmış durumda.

Griftlands

Çizim bazlı oyunlar her ne kadar zayıf görünse bile, etkileyici hikayeleri ve beklenmedik atmosferleriyle gönülleri her daim fethetmeyi başarıyor. Griftlands, daha tanıtım videosundan çoğu kişiyi derinden etkilemiş durumda. Oynayışın basit ama bir o kadar eğlenceli oluşu da sanıyoruz ki bir başka etken.

Shenmue III

Grafik bakımından çok şey vaad etmese bile, oynayışıyla etkilemeye gelen Shenmue III, uzak doğunun bilinmedik diyarlarına götürüyor bizi. Yapımın 19 Kasım’da çıkması planlanıyor.

Songs of Conquest

Indie tarz grafikleriyle karşımıza çıkan bu oyunun farklı bir şekilde aklımıza kazınacağı aşikar. Adından da anlaşılabileceği üzere şarkılar eşliğinde maceralara koşturacağımız Songs of Conquest’in kapalı alfasının başladığını da belirtmeden geçmeyelim.

Vermintide 2: Versus

Warhammer evreninden çıkagelen Vermintide 2’nin sağlam düşmanlara karşı bir olup savaşabileceğimiz 4vs4’lük karşılaşma modu geliyor. Oyunun beta süreci de başlamış durumda.

Planet Zoo

Sizin kurallarınız, sizin hayvanat bahçeniz. Burada sonsuza kadar özgürsünüz. Ancak şimdiden uyaralım özgürlüğünüzü evcil hayvanlarınızın özgürlüklerini kısıtlayarak yaşamayın deriz. Klasik oynayışa bambaşka bir soluk getiren Planet Zoo’nun 5 Kasım’da çıkması bekleniyor. Oyunu Steam üzerinden istek listenize şimdiden ekleyebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Costume Quest 2 Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Per Aspera

Basit bir arayüzle derinlemesine bir atmosfer sunmaya gelen Per Aspera, 2020 yılında oynanılabilir olacak. Tanıtımdan yola çıkmamız gerekirse, kolonileşmenin en temel halinden başlayarak devam eden etkileyici bir oynayış bizleri bekliyor.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Evrime inanır mısınız? Peki birebir evrime tanıklık etmek ister misiniz? Medeniyetten yıllar öncesine konu alan bu yapım, gerek atmosferi gerek oynayışıyla sizleri büyüleyecek. Oyun camiasına farklı bir bakış açısı getirecek olan yapımın bu sene içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Auto Chess

Tıpkı Battle Royale gibi, Auto Chess de son zamanların en popüler oyunlarından biri olmayı başardı. İlk DOTA 2’de karşılaştığımız bu oyun modu, önümüzdeki dönemlerde DOTA 2 oyunundan ayrılarak tamamen kendi başına yürümeye devam edecek. Auto Chess için şaşırtan detay, DOTA 2 takımının Epic Games ile beraber çalışması oldu. Anlayacağınız Steamde gelişmesine devam eden Auto Chess, Epic Games için çıkış yapmaya hazırlanıyor.

CrisTales

Basit ama bir o kadar etkileyici çizimlere sahip bir oyun daha karşımıza çıkıyor. CrisTales’in 2020 yılında çıkış yapması bekleniyor.

Valfaris

Contra ve Metal sevenlerin buluşma noktası sayılabilecek olan Valfaris, Warhammer evrenine de ufak bir göz kırpmadan geçmiyor.

Maneater

Hungry Shark’ın bilgisayar versiyonu da diyebileceğimiz Maneater’ın çıkış tarihi kesinleşmese de E3 2019 konferansında duyurulması, yakın zamanda bizlerle olabileceğine ufak bir işaret olabilir.

Terraria: Journey’s End

Klasik Terraria macerasında getirilen genişleme paketi Terraria: Journey’s End’in bu yıl içinde çıkış yapması bekleniyor.

Telling Lies

Tutulan kayıtlardan gerek mimik gerekse sözcüklerden yola çıkarak yalanları bulduğumuz ve hakikatleri ortaya çıkardığımız Telling Lies, farklı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. E3 2019 konferansında karşımıza çıkan bu oyunda doğrusunu bildiğimiz yalanları dinlerken pek bir eğleneceğimiz söylenebilir mi? tartışılır.

Warframe: Empyrean

Free-to-play kategorisinde git gide yükselmekte olan Warframe, yeni bir genişleme pakedi alarak başarısını tescillemiş oluyor.

Genesis Noir: A Cosmic Adventure

Kozmik bir maceraya sürükleyen Genesis Noir, yüzeysel grafikleriyle değil derin atmosferiyle göze çarpan başka bir yapım.

El Hijo

PC Gaming Show, basit ama etkileyici hikayelere sahip oyunları duyurmaktan vazgeçmiyor. El Hijo şirin grafikleri ve anlamlı hikayesiyle bizleri büyülemeye geliyor.

Baldur’s Gate III

Kapanışı dişe dokunur bir oyun tanıtımıyla yapan PC Gaming Show’un bu sene beklenileni karşılayıp karşılamadığı merak konusu olsa da birden fazla oyunun oldukça etkileyici olduğunu söylesek sanıyoruz yanılmayız.

Güncel E3 2019 haberleri için Only A Gamer’ı takip edin. Ayrıca konferansların özet videolarını da Only A Gamer TV’den izleyebilirsiniz: https://youtube.com/onlyagamertv

E3 2019: UploadVR Konferansında Tanıtılan Tüm Oyunlar!

Square Enix E3 2019 konferansında neler oldu?