in , ,

EA Access ve Origin Access’in İsmi EA Play Oluyor!

Oyun sektöründe büyük bir piyasa değerine sahip video oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Electronic Arts‘ın oyun abonelik servisleri olan EA Access ve Origin Access‘in ismi ortaya çıkabilecek kafa karışıklıklarını önleme amacıyla EA Play olarak değiştirilip tek isimde birleştiriliyor. Detaylar haberimizde.

Electronic Arts’ın son dönemde özellikle Steam ile yaptığı ortaklık sonucunda gündeme gelen oyun abonelik servisleri EA Access ve Origin platformuna özel Origin Access servislerinin yeni ismi artık EA Play olarak değiştiriliyor. Aynı zamanda Origin Access’in üst sürümü olan Origin Access Premier‘in ismi ise EA Play Pro olarak değiştirilecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Kena: Bridge of Spirits 2021'e Ertelendi!

EA Access Steam ortaklığı öncesi sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için sunuluyordu. Steam ile yapılan anlaşma sonrası PC platformuna da çıkış yapacak EA Access, çıkışını EA Play ismiyle yapacak. Bunun dışında Origin platformunda da yer alacak Origin Access EA Play; Origin Access Premier ise EA Play Pro olarak adlandırılacak. EA Play Pro’nun diğer platformlara gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

EA Access yani yeni adıyla EA Play’ Steam platformunda yerini alacak. Türkiye fiyatıyla aylık 12 TL; yıllık ise 65 TL fiyat etiketiyle satılacak EA Play, yeni çıkacak Electronic Arts oyunlarını 10 saatlik deneme ve oyun alışverişlerinde %10 indirim fırsatı sunacak. EA Access’in Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şu an için Steam’e gelip gelmeyeceği bilinmeyen yeni adıyla EA Play Pro ise, yeni çıkacak tüm oyunlara anında sınırsız erişim sağlayabiliyor ve daha fazla üçüncü parti yapımı bünyesinde barındırıyor. EA Play Pro’nun akıbeti şu an için belli değil.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ubisoft Oyunları PS Store'da İndirimde

Siz yeni ismiyle EA Play hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Assassin’s Creed Kreatif Direktörü Ashraf Ismail Ubisoft’tan Kovuldu!

Horizon Zero Dawn PC Sürümü İçin 1.01 Yaması Yayınlandı!