in , ,

EA Eski Oyunlarının Steam Üzerindeki Fiyatlarını Arttırdı!

Geçtiğimiz senelerde Steam ile yollarını ayıran dev oyun geliştirici şirketi Electronic Arts, geçtiğimiz aylarda Steam ile tekrar anlaştığını ve geri döneceğini açıklamıştı. Hatta Valve ile ortak projeleri olduğu bile konuşuluyordu. Bu haberden sonra ilginç bir haberimiz daha var. Electronic Arts bazı bölge ve ülkelerdeki eski oyunlarının fiyatlarını Steam üzerinde arttırmaya başladı. Detaylar haberimizde.

Electronic Arts, yeni oyunlarını Steam üzerinde çıkarmasa da eski oyunlarını Steam’den kaldırmamıştı. Steam’de satışa devam eden oldukça EA oyunu mevcut ve bu oyunlar şu an bölgeden bölgeye farklılık göstermekle birlikte fiyat artışı yaşamakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Rebel Galaxy

SimCity 4: Deluxe Edition 9.99 eurodan neredeyse iki katı olan 19.99 euroya, Crysis 2: Maximum Edition 19.90 eurodan 29.99 euroya, Dragon Age: Ultimate  Edition 19.99 eurodan 29.99 euroya yükseldi. Bunların dışında bir sürü eski EA oyununda artış yaşandı. Etkilenen bölgeler Birleşik Krallık, Kanada, Avrupa, Brezilya ve Rusya oldu. Bir reddit kullanıcısı bölgelerin para birimlerine göre bir araştırma yaptı ve bunu sayfasında paylaştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  EU LCS Franchise Sistemine Başvurusu Sonuçlanan 10 Takım

Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan gönderide SimCity 4: Deluxe Edition, Crysis 2: Maximum Edition ve Mass Effect Collection oyunlarının bölgesel para birimlerine göre artışları görülmekte. Tüm gönderiyi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Electronic Arts, bakalım ilerleyen dönemlerde Steam ile nasıl projeler yapacak ve fiyatlandırma politikası ne yönde devam edecek? Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Corona Virüsü Yeni Konsolların Çıkış Tarihini Erteletebilir!

Gears of War’u Yapan Stüdyonun Başı Diablo İçin Blizzard’a Geçiyor!