in , ,

EA Play Live 2020 Ertelendi!

Haberler, global lansmanlar ve yeni EA oyunlarının tanıtımı gibi birçok şey görebileceğimiz dev video oyun geliştirici ve yayımlayıcı şirket Electronic Arts‘ın 11 Haziran’da düzenleyeceği EA Play Live 2020 etkinliği, ABD‘de yaşanan olaylar nedeniyle 1 hafta ertelendi. Detaylar haberimizde.

Koronavirüs nedeniyle oyun sektöründe çalışan çoğu şirket, E3 veya Gamescom gibi etkinlikler düzenlenemediği için kendi oyun etkinliklerini düzenliyor. Bu şirketlerden birisi de EA olarak kısalttığımız Electronic Arts. EA Play Live etkinliği ile birlikte, geçtiğimiz gün EA Acces’in Steam’e geleceği hakkında çıkan haber doğrultusunda yeni bilgiler elde edebileceğimiz, FIFA, Battlefield gibi oyunlar hakkında yeni projeler ve duyurular görebileceğimiz ve daha birçok haber vs. içerecek EA Play Live etkinliği, ABD’de yaşanan ırkçı karşıtı protestolar sebebiyle planlanandan 1 hafta geç tarihe ertelendi. İlgili açıklamayı Electronic Arts, Twitter hesabından yaptı. Açıklama ise şu şekilde:

”Önemli görüşmelerin yapılıyor olması ve dünyanın her yerinde önemli seslerin tam şu anda duyuluyor olmasıyla birlikte, bir araya gelme tarihimizi erteliyoruz.” 

Tarih sadece bir hafta ertelendi. Yeni tarihe göre EA Play Live 2020 etkinliği, tam olarak 18 Haziran 2020 Türkiye saati ile 02.00‘da başlayacak. Siz EA Play Live’ın ertelenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Voodoo’nun Perspektifinden Türkiye Oyun Sektörü!

The Outer Worlds’un Nintendo Switch Sürümü Çıktı!