in , ,

EA Play Ne Zaman Xbox Game Pass’e Dahil Edilecek?

Türk lirasının bu kadar değersiz olduğu bu dönemlerde biz oyuncular için ucuza oyun oynama yöntemleri oldukça kısıtlı. Bu yöntemlerin bir tanesi ve en önemlisi diyebileceğimiz yöntem ise hiç şüphesiz Xbox Game Pass abonelik sistemi. Önümüzdeki günlerde Xbox Game Pass Ultimate sistemine dahil edilecek olan EA Play’in tarihi açıklandı.

Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass sistemi temelinde abonelik bazlı bir oyun kütüphanesi. Kullanıcılar aylık belli bir miktar ücret ödeyerek bu sisteme abone olabiliyorlar ve sistemin içerisinde bulunan oyunları o ay içerisinde sınırsız ve ekstra ücret ödemeden oynayabiliyorlar. Xbox Game Pass hakkında her şeyi öğrenmek isterseniz sizi bu yazımıza davet ediyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Live Gold Kasım 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

EA Play Nedir?

EA Play ise EA Access ve Origin Access Basic’in birleştirilmiş yeni ismi. Geçtiğimiz haftalarda EA Play sistemi, aylık 29, yıllık ise 169 TL karşılığında Steam’de satışa sunulmuştu. Steam’den önce ise PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında da mevcuttu. Sistem aynı Xbox Game Pass sistemi gibi çalışıyor fakat sadece EA oyunlarını içerdiği için pek tercih edilmiyordu.

Microsoft da Electronic Arts ile anlaşıp EA Play sistemini, Xbox Game Pass abonelerine ücretsiz bir şekilde sunacağını açıklamıştı. Daha önce EA Play’in Xbox Game Pass sistemine ne zaman dahil olacağı için net bir tarih verilmese de 2020 yılı bitmeden bu olayın gerçekleşeceği açıklanmıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mafia: Definitive Edition İçin 15 Dakikalık Oynanış Videosu Paylaşıldı!

EA Play Ne Zaman Xbox Game Pass’e Dahil Edilecek?

Açıklamalara göre Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine sahip Xbox konsol oyuncuları, 10 Kasım 2020 tarihinden itibaren EA Play’e erişebilecekler. Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip ve oyunları bilgisayar üzerinden oynamak isteyen oyuncular ise biraz daha beklemek zorunda. Bilgisayar üyelerinin erişim tarihi hakkında net bir tarih vermeyen Microsft’un, Aralık ayı içerisinde bu özelliğin Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine sahip bilgisayar kullanıcılarına da açılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xbox Game Pass Nedir?

Mafia: Definitive Edition İncelemesi

Mafia: Definitive Edition İncelemesi (Spoilersız)