in , ,

EA Play’in Steam Fiyatı Arttırıldı!

Electronic Arts‘ın ilk olarak EA Access olarak adlandırdığı ancak sonrasında isim değişikliğine giderek EA Play olarak tanıttığı abonelik sistemine dayanan oyun servis hizmetinin, 31 Ağustos 2020 tarihli çıkışından kısa bir süre sonra Steam fiyatında artış yaşandı. Detaylar haberimizde.

Dünyaca ünlü video oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Electronic Arts’ın abonelik sistemine dayanan ve kendi oyunlarıyla birlikte anlaşmalı oyunları da bünyesinde barındıran oyun servis hizmeti EA Access veya artık yeni adıyla EA Play, 31 Ağustos 2020’de PC platformu için Steam’de çıkışını yaptı. Uygun fiyatıyla oldukça konuşulan EA Play’in Steam fiyatları beklenmedik bir şekilde artış yaşadı ve Türk oyuncu kitlesinden büyük tepki aldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bayonetta 4K Desteği ve Gelişmiş Grafikleri İle Steamde!

Normal şartlar altında Türk Lirası para birimine göre EA Play, aylık 12 TL; yıllık ise 65 TL fiyat etiketiyle çıkış yapacaktı. Çıkışından kısa bir süre sonra bu fiyatlar, aylık 29 TL; yıllık ise 169 TL olarak değiştirildi ve şok bir zam yaşandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Drawful 2 Steam ve Epic Store'da Ücretsiz Oldu!

Bu fiyat artışının nedeni henüz bilinmiyor ancak uygun fiyatlı bir sistem bekleyen oyuncular hayal kırıklığına uğramış oldu. Fiyat artışlarıyla birlikte eski fiyatların iki katından bile fazla olan yeni fiyatlar bakalım EA Play satışlarını etkileyecek mi?

EA Play ve bu fiyat artışı hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. EA Play’in Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty: Black Ops Cold War Beta Tarihi Belli Oldu!

Shroud Twitch’e Geri Dönüşüyle 1 Milyon Yeni Takipçi Kazandı!