in , ,

EA Sports UFC 4 Duyuruldu!

Çıkış tarihi ve daha fazlası haberimizde!

Genel merkezi Kanada’da yer alan hatta EA Canada diye de geçen EA Vancouver tarafından geliştirilen ve EA Sports tarafından yayıncılığı üstlenilen UFC(Ultimate Fighting Championship) serisinin 4.oyunu UFC 4, çıkış fragmanı ile duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Resim: EA Vancouver/Electronic Arts

UFC(Ultimate Fighting Championship), günümüzde dünya çapında oldukça fazla izleyicisi olan MMA yani Mixed Martial Arts sporuna ev sahipliği yapan bir organizasyon. Reklam ve organizasyon gelirleri bakımından milyar dolarlık yatırımların döndüğü bu sektörün bu kadar tanınmasının ardından oyun dünyasına girişi de oldukça kolay oldu. EA tarafından alınan karar ile ilk UFC oyunu 2014 yılında EA Vancouver tarafından EA Sports çatısı altında geliştirildi ve büyük ilgi odağı oldu. Seri ilgi topladıkça yeni oyunlarıyla bizlerin karşısına çıktı ve 4.oyununu çıkarmaya hazırlanıyor.

11 Temmuz 2020 yani bugün yayınlanan tanıtım fragmanı ile duyurulan UFC 4, hayranları büyük bir beklentiye soktu. UFC 4’ün tanıtımı tarihinin daha önceden sızdığı ve buna göre UFC 251 sırasında tanıtılması bekleniyordu ve beklenen oldu. UFC 251 ile aynı gün içerisinde tanıtım fragmanı yayınlandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Far Cry 3 Uplay’de Ücretsiz Oldu!

UFC 4’te ilk dikkat çeken şey kapak fotoğrafına resimleri konan sporcular oluyor. UFC 3’ün kapak fotoğrafında Conor McGregor yer alıyordu ancak bu durum değişti. UFC 4’ün kapağında UFC Orta siklet şampiyonu Israel Adesanya ve UFC hafif siklet dövüşçüsü ve aynı zamanda 5 saniyede yaptığı nakavt sonucu en hızlı nakavt rekorunun sahibi Jorge Masvidal bulunuyor.

Resim: The Kumite (EA Vancouver/Electronic Arts)

UFC 4’te bizleri yeni bekleyen şeyler de var. Ön sipariş bonusu olarak Anthony Joshua ve Tyson Fury’e erişim şansı yakalanabilecek. Oyunda efsane isim Bruce Lee’de bulunacak. Ayrıca oyunun fragmanında gösterilen iki farklı arena da yer almakta. Birisi adı üstünde arka bahçe konseptli ”Backyard” diğeri de ”Bloodsports” adlı filmden esinlerek hazırlanan ve daha illegal dövüşlerin dönebileceği yer altı organizasyonlarını andıran The Kumite adı verilen yer. Oynanış kısmında ise çeşitli güreş stillerinde ve pes ettirme şemalarında da oyuncuların şikayetleri üzerine yeni geliştirmeler de yer alıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Star Wars Oyunu - Jedi: The Fallen Order

Oyunun çıkış tarihi de açıklandı. EA Sports UFC 4, 14 Ağustos 2020‘de çıkışını PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için yapacak. Yeni nesil için herhangi bir çıkış tarihi ve ayrıntılı bilgi henüz bulunmuyor.

Siz UFC 4 hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın. İşte UFC 4 çıkış fragmanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Crysis Remastered’ın Nintendo Switch İçin Çıkış Tarihi Açıklandı!

Hakan: Muhafız 4 Sezon İncelemesi (Spoiler)