in , , ,

EA’den Yeni Oyun Motoru: Project Atlas

EA, oyun sektörünün gidişatına önemli ölçüde katkı sağlayacak yeni oyun motorunu kullanıcılara duyurdu. Şu ana kadar geliştirilmiş oyun motorlarının daha ötesinde olacak Project Atlas geliyor.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan video oyun geliştirici EA, oyun camiasında çok büyük bir yere sahip bir şirket. Her sene çıkardığı önemli oyunlarla satışlarını önemli ölçüde arttırmayı başaran şirket, yeni yapacağı oyunlar için, belirli aralıklarla yeni oyun motorları geliştiriyor elbette. EA’den gelen habere göre, oyun sektörüne önemli ölçüde katkı sağlayacak ve diğer oyun motorlarından daha farklı çalışacak yeni oyun motoru Project Atlas geliştirilme aşamasında. Project Atlas, sistem seviyesi düşük kullanıcılar için ilaç gibi gelecek. Project Atlas ile birlikte, sistemimiz artık ön planda olmayacak. Oyunu çalıştıracağımız cihaz yerine, oyun firmaları ve EA’in kendi sunucuları üzerinden çalıştırılma gerçekleşecek. Bir nevi bulut sistemi şeklinde çalışacak Project Atlas, bulut sisteminden çok daha farklı özelliklere de sahip elbette.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  1907 Fenerbahçe'de Ayrılık

Project Atlas, Frostbite ile birlikte makine öğrenimini birleştirerek, tamamen canlı ve yaşayan dünyalar oluşturmayı sağlayacak. Bulut oyunculuğu sistemini kendisine ana çalışma mekanizması olarak alan Atlas, düşük sistemli kullanıcılar, hatta mobil platformda oyun oynayan kullanıcılar için gerçekten muhteşem bir çözüm getirecek. Project Atlas’ın ne zaman tamamlanacağı ve kullanıma açılacağı henüz belli değil.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Layers of Fear 2 Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Siz Project Atlas ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Atlas, sizce oyun sektörü için büyük bir katkı sağlamayı başarabilecek mi? Değerli görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Playstation Plus Kasım 2018 Oyunları Belli Oldu!

LoL Dünya Şampiyonası Finalistlerini Tanıyalım: Fnatic