in , ,

LOLLOL

Electronic Arts Steam’e Geri Dönüyor Olabilir!

Electronic Arts’ı Steam’de tekrar görebilecek miyiz?

Ünlü video oyun geliştirici ve yayımlayıcı şirketi Electronic Arts, uzun zamandan beri Steam ile birlikte çalışmıyordu. Kendi geliştirdiği Origin üzerinden tüm oyunlarını sunan şirket, Steam ile bağını koparmıştı ancak Electronic Arts’ın Twitter hesabından yaptığı kısa ve garip bir video Steam’e geri dönüş mesajı olabilir. Ayrıca bu konu hakkında bazı görseller de mevcut. Dev şirket, Steam ile beraber çalışmaya geri mi dönüyor? Detaylar haberimizde.

Electronic Arts, uzun zamandır Steam ile işbirliği yapmıyordu. Kendi geliştirdiği Origin’i daha popüler yapmak, daha da geliştirip gelirlerini arttırmaya çalışan şirket hiçbir oyununa Steam’de yer vermiyor erişimi sadece Origin üzerinden sağlattırıyordu. Electronic Arts yeni bir Twitter paylaşımında bulundu ve bu paylaşımla beraber bir görsel de ortaya çıktı. Bu paylaşım ve görsel bu olayı daha çok mümkün kılmaya yetiyor gibi.

Gönderide EA logolu siyah bir kupa görüyoruz. İçinde sıcak bir sıvı var çay veya kahve olması mümkün. 9 saniyelik bu kısa videonun başlığı ise sadece üç nokta. Videoda sıcak sıvının buhar çıkarması dışında bir hareketlilik bulunmuyor. Burada Electronic Arts aslında bariz bir mesaj vermeye çalışmış. Steam’in kelime anlamı ”buhar”. Electronic Arts bardaktan çıkan buharına odaklanarak bir nevi Steam’e geri dönüş mesajı veriyor.

Bu paylaşımda ise ”lashman” adlı bir kullanıcı ”EA, gerçekten de Steam’e geri dönmeye hazırlanıyor gibi gözüküyor” başlıklı bir gönderi paylaştı. Gönderide bir taslak programın veritabanında Steam ve Origin yazılı kodlarını görebiliyoruz. Bu da bir işaret olabilir. Steam veritabanında ”Ruynmen Test Game 2” adlı uygulama çalışması, EA ve Steam’in beraber bir proje yürüttüklerini doğrular nitelikte.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount and Blade II Bannerlord İçin Yeni Görseller Geldi!

Siz EA’in Steam’e geri dönme ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Origin’in Steam’den iyi ya da kötü yanları neler? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty Modern Warfare’de İlginç Easter Egg: Activision Oyun Konsolu!

Call of Duty Modern Warfare’den Bebeklerle İlgili Anlamlı Easter Egg!