in ,

Electronic Arts’tan Kaybolan Serial Key İçin Beklenmedik Hareket!

EA denilince hemen hemen herkesin aklına mutlaka DLC‘ler gelir. Hatta bazı DLC’ler o kadardır ki, onsuz ana oyunun bir anlamı kalmaz. EA’in biz oyuncular tarafından ”tuzak” olarak nitelendirilendilen DLC sistemi yüzünden firma zamanında bir hayli oyuncu kaybetti. İndirim dönemleri olsa da Euro üzerinden satışa sunulan DLC fiyatları yüzümüzü maalesef güldüremedi. Bir yandan da hiç olmadığı kadar yükselerek bugünlere ulaştı.

Popülerliğini bir şekilde korumayı başaran firmanın küçük sırrını, Red Alert serial key’imi kaybedip iletişime geçmem üzerine fark ettim. Bildiğiniz üzere Origin üzerinde sorun yaşadığımızda yardım arayabileceğimiz ”EA Online Chat” adında bir yardım hattı var.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  EA Play Ne Zaman Xbox Game Pass'e Dahil Edilecek?

Ben de yazışarak problemimi oradan aktardım. O sekmeye bağlanıp serial key olayını anlattığımda olumsuz cevap geleceğinden emin halde bekledim. Ne de olsa oyun konusunda ödün vermeyen bir firma ile karşı karşıyaydım. Ama birkaç dakika sonunda bana döndüklerinde serial key’i yenilediklerini, oyunu hesabıma eklediklerini ve küçük bir sürpriz yaparak oyuna ait tüm DLC’leri hediye ettiklerini belirttiler. Bu kısımda tahmin edebileceğiniz üzere ”Nasıl ya?” havasına bürünüp uzun uzun ekrana bakakaldım. EA‘in ters köşesinin tadına böylece bakmış olduk.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ghost of Tsushima Ertelendi!

Keşfettiğim bu küçük sırra göre EA, üyelerine ricaları üzerine bazen böyle bir incelik yapabiliyor. Eğer sizin de uzun zaman önce aldığınız ama serial key’i artık geçerli olmadığı için oynayamadığınız oyununuz varsa EA’ya bir danışın deriz. Ben ise kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 Bin TL Ödüllü ESL Türkiye Dota 2 Ligi Geliyor!

Dota 2 | 6 Temmuz 2017 Güncelleme Notları