in ,

Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü İptal Edildi

Ödülün kendisine verildiği gece.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Enes Batur, “En İyi Youtuber/Instagrammer” dalında Altın Kelebek ödülünü kazanmıştı.

Kamuoyu tarafından oldukça fazla tepki gelmesinden dolayı, Enes Batur’un ürettiği içeriklerin çocuklara olumsuz örnek olabilecek nitelikte olması gerekçesiyle ödülü geri alındı.

Bu ödülü gerçekten hak edip etmediği bir tartışma konusu. Fakat verilmiş bir ödülün geri alınması oldukça etik dışı bir hareket. Bu ödül verilmeden önce ilgili kişiler tarafından derinlemesine araştırılıp, o kişinin ödülü hak edip etmediğine tamamıyla emin olunması gerekiyor. Yine de böyle bir hatanın yapılması durumunda kamuoyundan gelen tepkilerden dolayı “ürettiği içeriklerin çocukları olumsuz etkilediği” gerekçesine sarılmanın ne kadar doğru olduğunu sizin yorumunuza bırakıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ghost of Tsushima'ya Online Co-op Modu Geliyor!

 

Enes Batur’un konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması:

Ben Enes Batur… 
19 yaşındayım. Milleti için canı pahasına görev yapmış bir polis emeklisinin oğluyum. Bugüne kadar hep hayallerimin peşinden koştum. 4 yıla yakın bir zamandır dijital kanallarda yüzlerce video yayınladım. Milyonlara ulaştım. Öyle ki Hürriyet Gazetesi de  bana ‘Altın Kelebek’ verdi. Bugün verilen ödülün geri çekildiğini öğrendim. Canları sağ olsun. 5 milyon 500 bin abonem beni bilir. 
Geçmişte, bazı yasal oyunları oynarken videolar çektim, paylaştım, eğlendim ve eğlendirdim. Bu oyunlarda zaman zaman argo ifadeler de yer aldı. Kötü örnek olabileceğim hiç aklıma bile gelmemişti. Kendi halimizde eğlendiğimiz argo söz içeren videolarımı da yanlış anlaşılacağını fark edince kaldırttım. 
Bu arada, gerçek hayat hikayemden esinlenen,  aylardır çalıştığımız ve 19 Ocak’ta vizyona girecek olan ENES BATUR Hayal mi Gerçek mi? filminin montajını da tamamladık. Filmim; dijital dünyada zaman geçiren  gençlere iyi örnek olmak için çekilen tam bir aile filmi. 
Yıllar önce, tamamen yasal olan oyunları oynarken çektiğim videolar ile gündemi meşgul ettiğim için kamuoyundan özür dilerim. 
19 Ocak’ta sinemada görüşmek dileğiyle. Mutlu yıllar.
Saygılarımla,

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? – fragman
https://youtu.be/pHKlrP9Pte4

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artifact Profesyonel Oyuncular Tarafından Test Ediliyor!

PUBG 3 Milyon Anlık Oyuncu Sayısını Aştı!