in ,

Epic Games, Fortnite’ın Çapraz Platform Özelliğini Tüm Geliştiricilerle Paylaşacak!

Unreal Engine‘in geliştiricisi Epic Games, dünyanın her noktasındaki oyun geliştiricilerine yarar sağlayacak bir adım atmaya hazırlanıyor. Fortnite‘ın üstün başarısını Unreal Engine ile oyun geliştiren diğer herkesle paylaşan ekip; dünyada 200 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Fortnite’ın PC, Mac, PS4, Xbox, Switch, iOS ve Android platformlarında bulunan oyuncular tarafından beraber oynanmasına olanak sağlayan çapraz platform teknolojisini tüm geliştiricilere ücretsiz olarak sunacağını duyurdu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sony ve PlayStation E3 2020'ye Katılmayacak!

epic games ile ilgili görsel sonucuEpic Games’in 2019 içerisinde geliştiricilerle ücretsiz olarak paylaşacağı hizmetler arasında çapraz platform, arkadaşlık, profil ve sahiplik sistemleri; PC/Mac oyun içi arayüz sistemi; çapraz platform sesli iletişim sistemi; çapraz platform grup oluşturma ve eşleştirme, veri muhafazası ve bulut tabanlı kayıt dosyası tutma, başarım ve ödül sistemi gibi pek çok farklı bileşen bulunuyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hitman Ücretsiz Oldu!

Epic Games’in Fortnite üzerinde direkt test ederek geliştirdiği bu sistemler diğer geliştiricilere zaman, iş gücü ve teknik bilgi açısından büyük yarar sağlayacak. Firma gelecekte bu sistemlerin yanında sosyal medya özellikleri, hile önleme gibi farklı sistemleri de geliştiricilerle paylaşmayı planladığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Full Throttle Remastered 48 Saatliğine Ücretsiz!

Metro Exodus’un Çıkış Tarihi Erkene Alındı!