in , ,

LOLLOL KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF

Epic Games Kampanyası Sonrası GTA 5 Sunucularında Sorunlar Yaşanıyor!

Rockstar Games tarafından geliştirilen efsane oyun Grand Theft Auto V, 14 Mayıs 2020 Perşembe günü Türkiye saati ile saat 18:00’da Epic Games Store’da ücretsiz oldu. Ücretsiz kampanya sonrası Downdetector sitesinin verileri ve kullanıcıların yorumlarına göre GTA 5 sunucularında sorunlar yaşandığı öğrenildi. Detaylar haberimizde.

Epic Games Store‘un yaptığı büyük GTA 5 kampanyası sonrası Social Club ve GTA 5’in online sunucularında meydana gelen sorunlar oyunculara zor anlar yaşattı. İlk olarak oyunu Epic Store üzerinden indirirken yoğun trafik, ağ hızını limitlenmek zorunda bıraktı. Oyuncular 94 GB boyutundaki oyunu indirmekte zorlandı. Oyunun indiren oyuncular da Social Club hesaplarının mail aktivasyonu konusunda sıkıntılar yaşadı, mailler gelmedi.

Rockstar Support, Twitter hesabı üzerinden Social Club hesaplarının mail aktivasyonunda yaşanabilecek sorunlar hakkında duyuru paylaştı ve sorunun çözülmeye çalışıldığını belirttiler. Sadece bu sorun yaşanmadı. Online bağlantı sorunları yüzünden oyuncular, online kısma girmekte sorunlar yaşıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Epic Games, Fortnite'ın Çapraz Platform Özelliğini Tüm Geliştiricilerle Paylaşacak!

GTA 5’in online kısmına bağlanmak isteyen oyuncular sunucuya erişilemiyor veya Social Club bağlantı hatası aldılar. Downdetector sitesinin verilerine göre son 24 saatte şikayetler arttı. Site verilerine göre kullanıcıların %85’i sunucu kısmında, %12’si Social Club üzerinde ve %2’si de internet sitesinde sorun yaşadığını aktarıyor. Hem global hem de Türkiye için baktığımızda genel olarak GTA 5’in online sunucularında hatalar yaşanıyor. Rockstar Games Support’un internet sitesinde yer alan Service Status’a göre de Grand Theft Auto Online’ın PC için durumu ”Limited” yani sınırlı olarak gözüküyor. Bu da çok az sayıda kullanıcının online bağlantı sağlayabildiğini gösteriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Amazon'un Oyunu New World PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Epic Games kampanyası sonrası milyonlarca oyuncunun oyunu indirip online tarafa girmesi sunucularda yoğun trafik oluşturarak bu sorunları meydana getirdi. Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Bağlantınızda problem var mı? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dragon Storm Fantasy Evreninde Ejderha Ol, Kaderini Belirle!

gta 5 hileleri

GTA 5 Hileleri: PC, PS4, Xbox Grand Theft Auto V Hile Kodları