in , ,

Epic Games’e Turuncu Tişörtlü Çocuğun Annesi Tarafından Dava Açıldı!

Popüler video oyunu Fortnite ve oyun motoru Unreal Engine’in sahibi Epic Games, garip bir dans davası ile karşı karşıya. Fortnite için düzenlenen ‘’Boogiedown’’ adlı dans yarışmasına katılan turuncu tişörtlü bir çocuğun annesi, çocuğunun dansının izinsiz kullanılması ve sosyal medyada çocuğuyla dalga geçilme gerekçeleriyle Epic Games’e maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Epic Games’in Fortnite için düzenlediği bu dans yarışması, oyuncuların özgün danslarını videoya alarak katılım sağlayabildiği bir yarışma. Katılan yarışmacıların videoları teker teker izlendikten sonra, kazananın dansı oyuna ekleniyor ve kazanana herhangi bir para ödülü verilmiyor. İnternette ‘’ Orange Shirt Kid’’ adıyla kendisinden oldukça söz ettiren çocuk, yarışmaya ‘’The Random’’ adlı dansıyla katılıyor ve kazanamıyor. Bunun üzerine hayranları dansın eklenmesi için kampanyalar başlatıp, Epic Games’e yoğun bir baskı yapıyor. Sonuç olarak,, Epic Games’i dansın koyulması konusunda ikna ediyor ve çocuğun dansı ‘’Orange Justice’’ adı ile oyuna ücretsiz bir şekilde ekleniyor. Güzel bir detay ise çocuğun videonun sonlarına doğru ‘’Bu aynı zamanda güzel bir egzersiz hareketi’’ cümlesinin oyunda dansın açıklamasına yazılmış olması.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gears of War'u Yapan Stüdyonun Başı Diablo İçin Blizzard'a Geçiyor!

Bu olayların üzerine, çocuğun annesi, çocuğunun dansının izinsiz olarak bir maddi kazanç kaynağına dönüştüğü, çocuğunun sosyal medya üzerinden bazı dalga geçme ve zorbalık olayları ile karşılaştığını gerekçe belirterek Epic Games’e maddi ve manevi tazminat davası açıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nin Startını Meclis Başkanı Binali Yıldırım Verdi

Orange Justice adlı dans, Battle Pass ile ücretsiz bir şekilde edinilebiliyor. Oldukça popüler olan bu çocuğun dansının oyuna konulması, hayranlarını oldukça memnun etmiş durumda. Bakalım çocuğun annesi tarafından açılan bu dava nasıl sonuçlanacak? Eğer davayı aile tarafı kazanırsa Epic Games, aileye yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalacak. Dansın oyun içi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Take Two’ya Red Dead Redemption 2 İçin ”The Pinkertons” Davası!

Türkiye’nin İlk Espor Zirvesi
 ESPORTS.con, İstanbul’da Yapıldı