in , ,

Epic Games’ten Türk Geliştiricilere Destek!

Paragon, Fortnite gibi oyunların yapımcısı ve Unreal Engine‘in geliştiricisi olan Epic Games, Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerde gerçekleştirdiği buluşma etkinliklerinin bir benzerini bu kez Türkiye’de gerçekleştiriyor. TARTARUS adındaki Türk yapımı oyunun yapımcısı Abyss Gameworks’ten Sertaç Ogan’ın yürüteceği etkinliklerde, her ay düzenli olarak Türkiye’deki oyun geliştiricilerine kodlama, grafik, pazarlama yönetimi ve proje geliştirme konularında destek verilecek. Etkinliklerin gerçekleşeceği yer olarak ise Koç Üniversitesi (KWORKS) büyük bir destekte bulunacak.

Abyss Games‘ten Sertaç Ogan bu anlaşma hakkında, ‘Epic Games Türkiye’deki geliştiricileri büyük bir ilgiyle takip ediyor. Şu ana kadar Unreal Engine ile geliştirilerek piyasaya sunulmuş birçok Türk yapımı oyun bulunmakta. Oyun geliştiren, geliştirmek isteyen herkes için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Türkiye’de Unreal Engine ile oyun geliştiren birçok ekibi de kapsayacak seminer niteliğinde bir organizasyon oluşturmak en büyük dileğimiz. Bu hedefimize adım atarken bize büyük bir özveriyle yardım eden KWORKS ekibine de teşekkür etmek gerekiyor. KWORKS, içerisinde yer almayan bir takım olmamıza rağmen, en büyük salonlarını temin etti. Bu da oyun ekosistemindeki potansiyelin farkında olduklarını gösteriyor.’ dedi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Fortnite Bölüm 2: Sezon 3 İkinci Defa Ertelendi!

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Koordinatörü Burak Yaman ise, ‘Epic Games’in Türkiye’deki ilk resmi adımını atması hepimizi heyecanlandıran bir haber. KWORKS olarak oyun yapımcılarını desteklemek ve onların gelişim gösterdiğini görmek en büyük dileğimiz. Merkezine eğitimi alan organizasyonlara sponsor olmak bizim için mutluluk verici. Birkaç sene içerisinde uluslararası alanda adından söz ettiren Türk oyun stüdyolarını göreceğimize eminim.’ şeklinde anlaşmaya ilişkin görüşlerini belirtti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HOMEFRONT Humble Bundle'da Ücretsiz Oldu!

Epic Games, Unreal Engine’i 2015 yılında ücretsiz hale getirerek oyun dünyasını hareketlendirmişti. Hali hazırda popülerliğini sürdüren Playerunknown’s Battlegrounds, Outlast, Gears of War gibi oyunlar Unreal Engine kullanılarak geliştirildi. Ayrıca ücretsiz oluşundan sonra Türk yapımı oyunların da çoğu Unity oyun motoru yerine Unreal Engine‘e geçiş yapmıştı.

Etkinliklerle alakalı tüm duyuruları meetup.com/UnrealEngine-Turkey/ ve fb.me/UETurkey adreslerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 25 Temmuz 2017 Güncelleme Notları

League of Legends 7.15 Yama Notları