in ,

ESL, Crossfire İle Anlaştı

2012 yılında sahip olduğu 2 milyon kişilik aktif oyuncu sayısını 2016 yılında 8 milyona çıkaran Crossfire istatistiklere Dünya çapında en çok ivme yakalayan 2. Oyun. Koreli bir şirket olan “Smilegate Entertainment’ın oyunu olan Crossfire, CS:GO’ya olan benzerliğinden sonra ün kazanmıştı. Hatta oyunda Dust 2’nin aynısı bir map vardı ama tepki çekmemek için haritayı oyundan kaldırdılar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Emeklilik yaşı 25'e indi!
Crossfire’da bulunan “Transport Ship” haritası

Sistem gereksinimleri düşük olduğu için CS:GO veya CoD oynayamayan kitlenin favorisi olan Crossfire kısa zamanda oyuncu havuzunu genişletti.

Crossfire’ın sahip olduğu geniş oyuncu kitlesi ve yükselme ivmesinden yararlanmak isteyen ESL, Crossfire’ın global bir oyun olma potansiyelinden yola çıkarak e-spor ekosistemlerini geliştirmek üzere Smilegate ile birlikte çalışma kararı aldıklarını belirtti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Avrupa'nın En İyi Dota 2 Oyuncusu Bir Türk!

İlk Crossfire turnuvası 4 Martta Katowice, Polonya’da düzenlenecek. Crossfire’ın Dünyaya yayılmasının onlar için çok heyecanlı bir olay olduğunu belirten Smilegate Espor menajeri Brady Yeo, ESL’in onlar için doğru partner olduğunu da belirtti. Crossfire’ın ESL için hazırladığı trailer’ı aşağıda izleyebilirsiniz.

Crossfire’ın orjinal sitesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Işıkla Yazılan, Isıyla Silinen Kağıt

GTA Serisini Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?