in

19 Mayıs E-spor Gençlik Kupası’nda Şampiyon Belirlendi!

Çekişmeli geçen maçlar sonucunda şampiyon belli oldu!

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TESFED Ankara Temsilciliği, ortak planlaması sonucunda düzenlenen  League of Legends turnuvası tamamlandı.

 

15-21 Mayıs 2020 Gençlik Haftası çerçevesinde gençlerin evlerinden katılım göstererek yarıştıkları League of Legends turnuvasında şampiyon takım belli oldu.

 

Toplamda 31 takımın kayıt yaptırdığı turnuvada çekişmeli maçlar oynandı. 3 gün süren etkinlikte ilk elemeler 16 Mayıs saat 11:00’da oynanırken çeyrek ve yarı final maçları 18 Mayıs tarihinde oynandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  SUPERMASSIVE, FORTNITE TAKIMINI DUYURDU

 

Finale kalan iki takım ise kozlarını 20 Mayıs tarihinde paylaştılar ve bu karşılaşmanın ardından şampiyon takım belirlendi.

Ankara’da ikamet eden veya eğitimini Ankara’daki lise ve üniversitelerde sürdüren 15 yaş üzeri tüm esporcuların katıldığı etkinlik, Ankara’da resmi olarak gerçekleştirilecek ilk online turnuva oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL Dünya Şampiyonası Finalistlerini Tanıyalım: Fnatic

 

Final maçı twitch.tv/tesfedankara kanalından canlı olarak yayınlanan turnuvada ilk üçe giren takımlara Riot Games RP point dağıtırken, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da kupa, madalya ve çeşitli ödüller verilecek.
Turnuva sıralaması ise şu şekilde oluştu;

1. E bas Win AL

2. Yaşlı Parmak

3. Yazık Kafana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dragon Storm Fantasy Ejderhaları Türkiye’de Büyük Bir Yankı Uyandırdı

Mayıs Bitiminde Xbox Game Pass’e Eklenecek Oyunlar Açıklandı!