in

METU GEEX II Tamamlandı.

Renkli ve eğlenceli geçen etkinlik tamamlandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi elektronik sporlar topluluğunun ikincisini bu yıl düzenlediği etkinlik, Orta Doğru Teknik Üniversitesi içerisinde bulunan Kültür Merkezinde yapıldı.

27-28 Ocak tarihlerinde yapılan MetuGeex II etkinliğinde birden fazla aktivite Ankara’lı oyun severlerle buluştu.

Etkinliğin ilki geçen sene Mart ayında düzenlenmişti ve büyük ilgi görmüştü. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik yine rengarenk ve eğlenceli geçti.

 

Birçok firmanın stand açıp sponsor oldukları etkinlikte, gençlerin aradığı her şey vardı diyebiliriz. Elektronik spor turnuvaları,ünlü yayıncılarla yapılan söyleşiler, cosplay yarışmaları ve sponsorların düzenlediği farklı etkinlikler ile dolu dolu geçen etkinlik, katılımcılardan olumlu notlar aldı.

 

MetuGEEX etkinliğinde espor turnuvalarına ilgi oldukça yüksekti. CS:GO 1v1 turnuvası, Rocket League 2v2 turnuvası, League of Legens 1v1 turnuvası ve katılımcı üniversiteler arası 5v5 League of Legens turnuvaları düzenlendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Vodafone FreeZone ve Riot Games Güçlerini Birleştirdi!

Yapılan 1v1 CS:GO turnuvasına toplamda 64 kişi katılım sağladı. Rocket League turnuvasına 32 kişi katılırken 1v1 League of Legends turnuvasına ise yine 32 kişi katılım gösterdi.

League of Legends üniversiteler arası 5v5 turnuvasına katılan takımlar Orta Doğu Teknik Üniversitesi,TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi oldu.

Oldukça çekişmeli geçen maçların formatı ise çeyrek finaller beo1, yarı finaller ve final beo3 olarak oynandı ve kazanan takım misafir ekip Gazi Üniversitesi oldu. Finalde rakibi olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesini yenen Gazi Üniversitesi birincilik ödülü olan 500TL para ödülünün sahibi oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL'nin Eski Yıldız Ormancısı Şimdi Ne Yapıyor?

 

CS:GO 1v1 turnuvası teknik aksaklıklar yüzünden tamamlanamazken, Rocket League 2v2 turnuvasında kazanan isimler Deniz Ozan Tatar ve Bera Daştan oldu. Zorlu geçen turnuvanın ardından ikili ödül olarak 100TL kazandılar.

Etkinliğin en renkli çekişmelerine ise yine cosplay yarışması damga vurdu. Bir çok cosplayin kıyasıya yarıştığı yarışmada birinciliği Dragon Ball Z karakteri olan Perfect Cell ile katılan Sarp Ataş kazandı. İkinciliğin sahibi Diablo III karakteri olan Demon Hunter‘ı canlandıran Aslı Nilüfer Kestiş olurken üçüncülüğü ise Clash of the Titans‘ı canlandıran Gökçe Gökmen kazandı.

 

Medya sponsoru olarak destek verdiğimiz MetuGEEX etkinliğinde önümüzdeki yıllarda tekrar görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota Underlords’un Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı!

Warcraft III: Reforged’un Kullanıcı Puanı Kritik Düzeyde!