in

Tesfed Vodafone FreeZone Türkiye Kupasına Yoğun İlgi!

2018 yılında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu’nun ilk resmî espor kupası olan “TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası” duyurulduğu tarihten itibaren yoğun ilgi görmekte.

Dün itibariyle 17:00’de kapatılan kayıtların son rakamları bugün netleşti. Kayıt işlemleri tamamlanan müsabakalara şu ana kadar yoğun ilgi bulunmakta. Altı popüler oyun üzerinden alınan kayıtlarda son durum ise oldukça olumlu. Belediye takımlarının da kayıt olduğu kupada ilk kez Türkiye’de bulunan belediye takımları bir kupa müsabakasında boy göstermiş olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LOOT.BET Sezon 3 Duyuruldu

Espora sürekli olarak yatırım yapan Vodafone bu kupada da sponsor olarak karşımıza çıkıyor. 100.000 TL ödül havuzu bulunan kupada katılımcılar kıyasıya mücadele edecekler. Ödül havuzunun dağılımı ise şu aşamada henüz TESFED tarafından açıklanmış değil. Kupaya katılım ise tamamen ücretsiz olarak sunuldu. TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın kayıtları ESL sistemi üzerinden yapıldı.

Önemli kurallardan biride kupa mücadelelerine katılmak isteyen oyuncuların espor lisanslarının bulunması zorunluluğu olarak görünmekte. Espor lisansı nasıl alınır sorusunun yanıtı için linkteki içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL Türkiye Büyük Finali İçin Son Düzlüğe Girildi

Online elemeleri geçen takımlar, 21-22 Aralık tarihlerinde İstanbul Ataşehir’deki FDR Oyun Merkezi’ndeki büyük finallerde kupaya ulaşmak için mücadele edecek. TESFED tarafından oyuncuların ve bir il temsilcisinin harcırahlarının karşılanacağı duyurulmuş durumda.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için https://play.eslgaming.com/turkey/tesfed-freezone-turkiye-kupasi adresine gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lays, Ruffles ve Doritos’tan Ağızlara Şenlik Oyun Kodu Kampanyası

Samsung Galaxy Note10+ Star Wars Edition Ön Siparişe Açıldı!

Samsung Galaxy Note10+ Star Wars Edition Ön Siparişe Açıldı!