in ,

Esrarengiz Konu: Agarta Uygarlığı ve Şambala

Merhaba only A Gamer takipçileri,  yeni bir Esrarengiz Konu: makalesi ile birlikteyiz bu haftaki konumuz Agarta Uygarlığı. Keyifli okumalar.

Günümüzde agarta uygarlığı hakkında bir çok makale ve kirli bilgiler bulunmakta. Peki hangisine inanıp araştırma yapacağız derseniz iş uzayıp gidiyor.

Agartalılar Kimdi ?

Agarta (Agartha) uygarlığı ilk olarak 2. Dünya Savaşında duyulmaya başladı. Nazi Almanya’sında Adolf Hitler, bu konu ile ilgili bir takım araştırmalar yaptırdığı söylenir.

Agarta kelimesi ise Tibet ve Orta Asya geleneklerinde bahsedilen ve Asya’da bulunan  sıradağların içinde bulunduğu ileri sürülen efsanevi bir yeraltı organizasyonuna verilen bir isim olduğu biliniyor.

 https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…rligi-ve-sambala/

Agarta’nın tarihi ise neredeyse ilk medeniyete kadar uzanmakta.  İlk olarak Shambhala” (Şambala), “Dünyanın Kalbi”, “Yüce Ülke”, “Bilgeler Ülkesi” gibi çeşitli adlarla belirtilen Agarta, teozofik ve ezoterik kaynaklara göre, önceki devrenin sonlarına doğru Mu ve Atlantis’ten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş bir uygarlıktır.

Nerede Yaşıyorlar ?

Önceleri beşeriyetle açık temas halinde olan bu uygarlık, bu devrenin koşullarından ötürü gizlenme gereği görmüş ve ikâmet yeri olarak birbirlerine tünellerle bağlanan, dağlar içindeki yeraltı kentlerini tercih etmiştir.

Agarta, dünya insanlığının tekamülünde sorumluluk sahibidir. İlahi Hiyerarşi’ye hizmet eder. Dünyanın Efendisi ve “Kutup” olarak ifade edilen ve “Brahatma” veya “Brahitma” adıyla belirtilen Agarta’nın lideri, Dünya’yı sevk ve idare eden İlahi Hiyerarşi’nin fizik alemdeki temsilcisi olduğu düşünülmektedir.

1912’de Müslüman olduktan sonra Abdül Vahid Yahya adını alan; ezoterik, okült ve mistik konularda çok sayıda yapıtı bulunan Fransız asıllı Mısırlı düşünür ve yazar Rene Guenon’a göre tradisyonlarda “Kutsal Dağ”, “Dünyanın Merkezi” olarak ifade edilen yer O’nun mekânıdır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HITMAN 2 Kasım ayında geliyor

Kimilerine göre, dünyanın tüm geçmişi, yitik kıtalara indirilmiş dinler ve kozmik öğretiler, Agarta arşivlerinde kayıtlıdır.

Birçok peygamber (Musa, İsa), dinlerini kurmadan önce, bu arşivleri incelemişlerdir ki, bazıları burada ‘inisiyasyon’dan da geçmiştir.

Rene Guenon’a göre bu durum, en çok, Türklerin yaşadığı Orta Asya’da görülmektedir.

Kimi yazarlara göre, Göktürk, Uygur ve Hun masallarındaki, “ataların kutsal mağaraları” ve bir mağaradan geçilerek ulaşılan “gizli ülke” inanışında Agarta’nın sembolizmi bulunmaktadır.

Tibet tradisyonlarına göre, Agartalılar şimdiki devrenin sonunda dışarı çıkacak ve Agarta’nın lideri yer yüzündeki menfiliği yeneceği düşünülmekte.

 https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…rligi-ve-sambala/

Şambala

Her iki grubun ellerinde bulunan bilgiler aynıydı ama kullanım alanları bir birlerinden son derece farklıydı.

( Orta Çağ’da yapılan ve Şeytan’ı tasvir eden tablolardan birinin adı “Belial” dir.)

Yeraltında merkezleşen bu iki ayrı grup, çalışmalarını buralarda sürdürdüler. Agarta bir çok inisiyeyi ve bazı Peygamberleri gizli yeraltı merkezlerinde eğitti .

Ezoterik Bilgiler’in tamamen unutulmaması için çeşitli inisiyatik merkezlerin kurulmasına ön ayak oldular. Çok küçük bir halkada bu bilgiler günümüze kadar getirilebildi.

Şambala ise, Dünya üzerinde yaşayan insanların bilgiden uzaklaşması için, çeşitli faaliyetlere girişti . Dünya üzerinde yaşayan bizim devremiz insanlarından bazılarıyla irtibata girerek, asıl amaçlarını gizleyerek, onları kendi felsefeleri doğrultusunda eğittiler.

Çeşitli kurum, loca, grup, ve derneğin kurulmasına ön ayak oldular. Tek bir amaçları vardı: İnsanları ” Ezoterik Bilgi” den uzak tutmak. Bu gruplar uluslar arası örgütlendiler. Hemen her ülkede merkez oluşturdular. Bazı kilit noktaları ellerine geçirdiler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  MOBA Oyun Tarihinin En Uzun Oyunu Dün Gece Gerçekleşti!

Ünlü araştırmacı yazar Jacques Bergier, ” Les Livres Maudits” adlı kitabında Şambala’nın uzantılarına ” Kara Tarikat ” üyeleri adını vermiştir. Bergier, bu tarikatın amacını şöyle açıklar:

” İnsanları bilgilerden uzak tutmak ve cahil bırakmak için, bir takım sırlarla insanların karşılaşmalarını önlemek amacıyla büyük bir organizasyon kurulmuştur.

Bu organizasyonun üyeleri tüm Dünya’ya yayılmış durumdadır. Bu tarikat ezoterik bilgileri ve belgeleri yöntemlice yok etme konusunda büyük bir başarıya ulaşmışlardır. Bu kara cüppelilerin uygarlık kadar eski olduklarıyla ilgili elimizde ciddi deliller bulunmaktadır .”

Peki Bu 100 Kapı Nerede ?

İnsanlığın aşağıya iniş sürecinde ilerlemesinde önemli bir fonksiyon gördüler. Ve bunda büyük bir başarıya ulaştılar.

Bu açıdan bakıldığında büyük bir vazife gördükleri söylenebilir. Ama artık işlerin değişme vakti gelmeye başlamış durumdadır.

Şekilde görüldüğü gibi, Şambala’nın etkinliğinin artık sonlarına gelinmiştir. Yani insanlık genel inişten genel çıkışa geçme arifesinin eşiğine gelmiş ve burada durmaktadır. Şambala ve onun uzantısı konumundaki grupların etkisinden insanlık yakasını kurtarmak zorunda olduğu günlere doğru hızla ilerlemekte.

 https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-…rligi-ve-sambala/

Günümüzde Agarta’ya açılan 100 Kapı/Giriş olduğu biliniyor. Agarta’ya ait olduğu ileri sürülen tüneller Türkiye’de Nevşehir’de tüneller bulunmakta ve ayrıca Amerika’da ve Brezilya’da bulunduğu söyleniliyor. Resmin gerçekliği tartışılır mı bilinmez ama Kapodokya yer altın tünellerinde giriş olduğu görülüyor.  Özellikle Giza Piramiti en dikkat çeken kısım.

Bugün her ne kadar  Agarta’nın gerçekliği tartışılsa da  binlerce yıl öncesinde bir şeyler yaşandığı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Rayman Legends Ücretsiz Oldu!

XBox Live Gold Aralık 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!