in ,

Esrarengiz Konu: Anunnakiler Kimdi?

bir Esrarengiz bir konu ile birlikteyiz bu kez Anunnakiler’in tarihine ışık tutuyoruz.

Anunnakiler Kimdi?

Günümüzde yaşadığımız bu dünya bizlere tam olarak binlerce uygarlıktan miras kalan bir gezegen ve bu uygarlıkların gelecek, uzay ve bilimde bizlerden ileri düzeyde olması yeni nesil (jenerasyon) insanın hep kafasını kurcalamıştır.

Nasıl yaptılar? Şuanda bizim yaşadığımız zamanın teknolojisinden daha ileriydiler ? İşte burada ilk akıla gelen ilk uygarlık Anunnakiler.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-anunnakiler-kimdi/

Anunnakliler ülkemizde pek çok kitle tarafından bilinmese de arkeologlar için oldukça zengin bilgiler barındıran bir uygarlık, ayrıca bu uygarlık arkeoloji derslerinde sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Anunnakiler, gerçekte kimdi ? nasıl geldiler, tam olarak ne yaptılar, bir çok ünlü yazar, bilim adamı ve usta arkeologlar şu şekilde yorumlanır.

Anunnakiler ile ilk karşılaşma sümer metinlerinde olduğu söylenir, Yunan ve Roma mitolojilerinin kaynağını oluşturduğu söylenilen sümer metinleri çok daha eski bir tarihe sahip olmalarına rağmen günümüzde halen zengin bilgilerle dolu.

Sümer metinlerinde bahsedilen Anunnakiler ve yaradılış sırlarının dinsel metinlerin birçoğunda görülmekte.

Anunnakilerin dünyayı yeni bir ırk oluşturmak için tohumladığını ve bu ırkı köle olarak kullanmak üzere oluşturulduğu metinler üzerinde geçmektedir.

Amaçları Neydi ?

Anunnakiler,  bir çok bilimsel kitaplarda Anunnakiler’in insanların yaratıcısı olduğuna (Tanrı) inanılır, ve bir çok uygarlıkta ise bir inanç olduğu söylenilir.

Bu tanrılar binlerce asır uzak geçmişte bu gezegeni terk ettiler ve tekrar geri dönmek için söz vererek, gelecekte insanoğlunun bilincini ve evrimi hızlandırmak ve yanlış yaptıklarını düzeltmek için dünyaya geri döneceği biliniyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rules of Survival Steam Mağazasında Yayımlandı!

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-anunnakiler-kimdi/

Sümer metinlerinde Anunnaki, Dünya’ya gelen ve sonunda insan ırkını yaratan iyi ve kötü tanrı ve tanrıça grubu arasında büyük savaşlar yaşandığı söylenilir..

Eski Sümer metinlerinde gökten yere inenler anlamına geldiği söylenir  tanrıları değil, yüz binlerce yıl önce Marduk gezegeninden dünyamıza indiği bilinmekte.

Anunnaki tanrıları bu ırkları kabul ettiğinde  (Kutsal Kitap’daki Adem’i Yaratalım ayeti)
anlatılana göre  Bir miktar Anunnaki geni aktardı.

Oldukça uzun süren deneme yanılma süreçlerinin sonunda, eski metinlerde belirtildiği gibi, “kusursuz model” geliştirildi. Ninhursag haykırdı Ellerimle yaptım onu! Bu sahne, eski silindir mühürler üzerinde de çizilidir.

https://oagtr.com/anasayfa/esrarengiz-konu-anunnakiler-kimdi/

Peki Sfenks’i onlar mı yarattı?

Ayrıca mısır tarihçesine bakıldığında yer alan yazıtlarda ise Sfenks’i yaratanların Anunnakiler olduğu anlaşımaktadır. Kısaca anunnakiler’in antik mısır öncesinden daha eski olduğu anlaşılıyor dünyanın ilk uygarlıklarından birisi olduğunu gözler önüne seriyor.

Anunnakiler’in Sözcükler etimolojisi de (köken bilim) bugünün toplumunda önemli bir rol oynar. Örneğin:

Zu = En büyük Üstat

Su = Üstat

Dolayısıyla…

EA-SU = Öğretmenler

EA-SU = Iesous = Jesus (İsa)

DA-EA = Deus = “Tanrı” için kullanılan terimlerin hepsinin kökü

EAU Son Eki = …. nın işleri

EAU, EAYU’ya değiştirildi = EAWEH = YAHWEH = JEHOVA

EASU (öğretmenler) kim olduğumuzu ve bu sistemden nasıl çıkacağımızı hatırlamamıza yardımcı olmak için tüm gezegendeki mağaraların derinliklerine ipuçları ektiler. Bazı EASU’lar piramidin ve “Mars’taki Yüzün” yapımından bile sorumlular.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Atmosferik Korku Oyunu Black Mirror Tekrar Geliştiriliyor!

İncildeki hikaye bize İsa’nın Tanrı’nın oğlu olduğunu anlatır, ama gerçek şu ki, EA’nın ilk doğan oğlu Marduk kendisinin Tanrı olduğunu ilan etti ve adına Amen RA dedi. Kölelere tek tanrı olduğunu söyledi ve hatta önceki tüm tanrıların varlığını uzaklaştırırken otoritesini göstermek için dikili taş, hiyeroglifler ve piramit tanımlarını değiştirdi. Ek olarak, ona biat etmeyen herkesi yok etti.

Kısaca özetleyecek olursak Antik Mısır tanrıları, Marduk, Agartha gibi uygarlıkları ve daha bir çok ırkı Anunnakiler’in yarattığı bilinmektedir.

Neredeyse ilk uygarlık olduğu bilinen anunnakiler’in yarattığı ırklar her ne kadar binlerce asır önce günümüzün teknolojisinden daha ileride olması rağmen biz dünyanın yeni jenarasyonu olarak neden daha ilerde değiliz işte bu tam bir muamma.

Bir çok bilim adamı,  tarihçi, yazar, artık yeni jenarasyon (Biz insanların) süresini tamamladığını ve sonun (kıyametin) artık yaklaştığını söylemekte. Tıpkı Agartha Uygarlığı’nında bulunan devrenin sonu gibi bir zaman mı yaklaştı ?

Diğer bir yandan şunu da unutmamak gerekiyor. Dünyada her ne yaşanmış ise mutlaka iz bırakmıştır. Bu nesilde sizin göreviniz bir geçmişi bir uygarlığı o ayak izlerini takip edebilmek ve hakkında bilgi edinmektir, bunu insanlar ile paylaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://oagtr.com/anasayfa/two-point-hospit…nyasi-baslatildi/ ‎

Two Point Hospital Oyununun Türkçe Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

Ücretsiz Oyun: The Wolf Among Us Ücretsiz Oldu!