in , ,

ESRB’den Loot Box İçeren Oyunların Derecelendirmesine Uyarı Yazısı!

Türkçesi Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu olan kısaca ESRB olarak bilinen New York merkezli kurul, içerisinde genelde Loot Box olarak adlandırılan oyun içi satın alımlar barındıran oyunların derecelendirmelerine bir uyarı yazısı, ibaresi koyacak. Detaylar haberimizde.

Bu kurul oyunların yaşlara göre değerlendirmesini yaparak o oyun için bir uygunluk derecesi belirliyor ve o oyunun hangi yaşta veya dönemde olan kişilerin oynayabileceğini gösteriyor. ESRB tarafından alınan karara göre oyun içi satın alımlara sahip video oyunları artık, derecelendirmelerinin altına uyarı yazısı alacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Star Wars Ekibinden Yenilmezler'e Tebrik Mesajı

Loot Box Nedir?

Genel olarak Loot Box, oyuncular arasında türeyen bir terim. Genelde oyun içi satın alımlara verilen bir ad olan Loot Box, gerek kasa, gerek kart paketi açma gibi bir çok farklı yol kullanılarak karşımıza çıkan bir içerik türü.

ESRB artık Loot Box içeren oyunların derecelendirmesinin atına ”Oyun İçi Satın Alımlar(Rastgele Eşyalar Dahil)” şeklinde bir uyarı ibaresi ekleyecek. Genelde çoğu oyuncu tarafından sevilmeyen ancak çoğu oyuncunun başvurduğu Loot Box’lar bazen oyun içinde size avantaj sağlayabiliyor ya da sadece kozmetik alanında kullanılabiliyor ve günümüz çoğu video oyununda Loot Box kavramına rastlıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Shell'in İnceleme Puanları Yayımlandı!

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Loot Box içeren oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Journey’in Steam İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Crytek’ten Crysis Hakkında Gizemli Paylaşım! Yeni Crysis mi Geliyor?