in , ,

Facebook Yine Hacklendi!

Facebook yine bildiğimiz gibi. Popülerliğini giderek kaybeden sosyal medya organı ve bir zamanların efsanesi Facebook son zamanlarda sık sık hacklendiği ile gündeme geliyor. BBC‘deki habere göre milyonlarca hesap çalınmış durumda.

Kişisel güvenlik konusunda çokça eleştirilere uğrayan Facebook bu kez de hacklendi. Ülkemizde özellikle gençler tarafından artık kullanılmayan bu sosyal medya organı ile ilgili haberin biraz detayına inelim.

Facebook Yine Bildiğimiz Gibi

Gündemi güvenlik açıklarıyla işgal eden Facebook’ta 120 milyon civarında hesap çalındığı bildirildi. BBC’nin Rusya’da yaptığı habere göre 120 milyon kişisel hesabın bilgileri korsanların elinde.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resident Evil Remake Mi Geliyor?

Korsanlar bu kişisel hesaplardan binlercesinin konuşmalarını internet aracılığıyla yayınladı. Aynı zamanda paylaşılan konuşmaların hepsinin kullanıcılara ait olduğu doğrulandı. Hesapların çoğunluğu Ukrayna ve Rusya vatandaşlarına ait. Ancak diğer ülkelerden de hesapların çalındığı da bir başka bilgi.

Geçtiğimiz günlerde de bu gibi haberlerle sıkça gündemde olan Facebook görünen o ki yine ciddi bir saldırı ile karşı karşıya. Bu olaylar ile sosyal medya organlarının güvenirliğinin daha da tartışılmaya başlanacağı da görüşler arasında.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Two Point Hospital Oyununun Türkçe Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 50 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin sızdırılması hakkında da oldukça gündeme gelen Facebook cephesinde Mark Zuckerberg bu suçlamadan dolayı yargılanmıştı.

Bu olaydan sonra çok fazla kullanıcı kaybeden Facebook sabıkalarına bir yenisini ekledi demek pek de yanlış olmaz. Hesaplarını tam anlamıyla silmek fazla uğraş gerektirdiğinden midir bilinmez Faceboook’taki çoğu hesap kullanılmadan duruyor. Bu da kullanmasanız dahi sizin de tehlikede olduğunuz anlamına geliyor.

Siz günümüz sosyal medyaların güvenlik anlamında nasıl buluyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Maddede Z Kuşağı

LoL Dünya Şampiyonası Finalistlerini Tanıyalım: Invictus Gaming