in , ,

Fallout 76 Betasında İlginç Bir Hata İle Karşılaşıldı!

Fallout 76’nın betası bir süre önce oyunculara sunuldu. Fallout 76 oynamak için betaya katılan oyuncular, yaşadıkları deneyimlerden pek de memnun kalamadı. Fallout 76 betasında ilginç bir sorun sebebiyle, yaklaşık 50 GB olan betayı tekrar indirmek zorunda kalan oyuncular zor anlar yaşadı.

Bethesda tarafından geliştirilen ve yayınlanan Fallout serisi, açık dünya RPG serilerinde önemli bir yere sahip. Şu ana kadar oyunlarında singleplayer bir hikaye barındıran Fallout serisi için Bethesda, bu yeni oyununda daha farklı bir plan yaparak oyunu online olarak sunmaya karar verdi. Oyunda genel olarak üs kuracağız ve diğer oyuncularla online bir deneyim yaşayacağız. Oyunda üslerimizi kocaman olan haritada istediğimiz bölgeye kurabileceğiz ancak tabii ki de diğer oyuncular gelip sizin üslerinizi yok edebilir, bu yüzden dikkatli olalım. İstersek bütün üssü başka bir bölgeye taşıyabileceğiz. Oyunda nükleer fırlatma tesisleri bulunacak. Oyun içinde bu fırlatma tesislerini ele geçiren oyuncular, istediği üsse nükleer füze fırlatabilecek. Online bir aksiyon bizleri bekliyor kısacası.

Haberimize gelecek olursak, oyunun beta sürecinde yaşanan çok ilginç bir sorun karşılıyor bizi. Fallout 76’nın betasına katılıp oyuna girmeye çalışan kullanıcılar, oyun içinde “Oyunu tekrar indirin” tarzı bir yazı ile karşılaştı. Nedeni bilinmeyen bir şekilde oluşan bir hata yüzünden 50 GB’lık ön yükleme kendiliğinden silindi ve oyunculara oyunu tekrar yükletmek zorunda kaldı. Bu soruna göre herhangi bir düğmeye bastığınızda oyun otomatik olarak kendi ön yükleme dosyalarını siliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Red Dead Redemption 2'den Yepyeni Bir Trailer Daha!

Yaşanan bu olaylardan hemen sonra, Bethesda ve Fallout’un resmi Twitter sayfalarından ardı ardında duyurular yapıldı. En son atılan ve önemli bir nitelik taşıyan gönderide, oyunun beta süresinin 7 saat daha uzatıldığı açıklandı. Normalde Türkiye saatine göre 1 Kasım Perşembe 21.00’da sona erecek beta, bu hatalar yüzünden oyuncuların mağdur olmaması için 7 saat daha uzatılarak Cuma günü 04.00’e kadar ertelendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  FALLOUT 76 TANITILDI - SINGLEPLAYER MODU YOK!

Siz bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? 50 GB’lık ön yükleme dosyasının herhangi bir düğmeye basınca otomatik olarak silinmesi sizce de garip değil mi? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Black Desert Online, Dünya Genelinde 10 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaşıyor

Battlefield V’in Sistem Gereksinimleri Açıklandı!