in , ,

FC Barcelona, Rocket League Takımı Satın Aldı!

2015 yılında çıkan yaratıcı bir fikri eğlence ve rekabet ile harmanlayarak ortaya çıkan Rocket League, şu anki popülerliği yakalanması düşünülmüyordu.

Arabalar ile 1v1, 2v2, 3v3, 4v4 gibi şekilde futbol oynadığınız ve aynı zamanda farklı oyun modları ile başında kalkamayacağınız bir oyun olan Rocket Leauge takımı kuran işte dünya devi takım!

FC Barcelona

FC Barcelona bir takımı bünyesine katması sonucunda Rocket League Championship Series‘e girmeye hak kazandı. İşte detaylar…

FC Barcelona, önceki sezonda Rival Series‘de mücadele ederek Rocket League Championship Series‘de yer alma hakkı kazanan “Savage!” kadrosunu bünyesine kattı. FC Barcelona, e-spor dünyasına Konami Pro Evolution Soccer League’de yer alarak giriş yapmıştı. Bu takım, FC Barcelona’nın şu ana kadarki tek e-spor takımıydı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation Plus Mart 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

FC Barcelona, Rocket League’e giren en son futbol takımı oldu. Fransa’da futbol dendiğinde akla gelen Paris Saint-Germain’in espor kolu olan PSG Esports, 2017’den beri RLCS‘de yarışıyor. Aynı zamanda PSG Esports, DreamHack Leipzig turnuvasını kazanmıştır. 1890 yılında kurulan çok köklü bir İsviçre kulübü olan Servette FC ise RLCS‘de mücadele etmesinin yanı sıra RLCS yapısının dışında kurduğu takımlarla da tanınmaktadır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Forza Horizon 5 Seneye Çıkış Yapabilir!

Takım kadrosunda 3 oyuncu ve 1 yedek oyuncu bulunmaktadır. Ligde futbolda ezeli rakiplerinden olan Paris Saint-Germain de dahil olmak üzere 8 takımdan biri konumunda bulunmaktadır. Ligdeki diğer takımlar ise TSM ,Dignitas, The Bricks, Mousesports, Renault Vitality ve Triple Double. Maçlar bu hafta sonu başlayacak ve açılış karşılaşması The Bricks ve Triple Double arasında oynanacak.

FC Barcelona zamanla e-spora yatırım yapmaya başlıyor ilerleyen günlerde League Of Legends, Dota2, CS:GO, PUBG gibi oyunlara yatırım yapmaları durumunda liglerde dengeleri bozabilme potansiyellerine sahipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post Apokaliptik Atmosfere Sahip 10 Oyun

TSM Finalde!