in ,

Fortnite Mobilden 25 Milyon Dolarlık Gelir

Battle Royale oyun modu denince akla gelen en önemli oyunlardan biri olan Fortnite, mobil sürümünden bir aydan daha kısa bir sürede 25 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi başardı.

Son zamanlarda en büyük rakibi PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) karşısında büyük başarılara imza atan Fortnite, ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. İlk çıktığı zamana kıyasla oyun çok daha fazla ilgi görüyor. Fortnite oynayan yayıncı sayısı da bununla birlikte artmaya başladı. PUBG’ye göre daha arcade ve hızlı bir yapısı olması oyunculara daha eğlenceli ve ilgi çekici gelmiş olmalı ki oyun bu kadar ünlendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Fornite Battle Royale'ye 20v20v20v20v20 Modu Geliyor!
NETFLİX’TEN SONRA İLK SIRADA

Sensor Tower adlı şirketin yaptığı açıklamada Fortnite’ın App Store üzerinden 25 milyon dolarlık gelir elde ettiğinden bahsetti. Oyun satış grafiğinde, Netflixten sonra ilk sıraya oturarak, genel grafikte ikinci sıraya oturmayı başardı. İşte App Store için 1-15 Nisan tarihleri arası için satış grafiği;

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mayıs Bitiminde Xbox Game Pass'e Eklenecek Oyunlar Açıklandı!

500 MİLYON DOLAR HASILAT BEKLENİYOR

Sensor Tower’ın yaptığı analiz sadece bu kadar değil. Oyunun bu yıl içerisinde toplam 500 milyon dolar hasılat elde edebileceği de Sensor Tower’ın yaptığı analizde yer alıyor. Eğer Fortnite bu miktara ulaşabilirse, mobil oyun dünyasında çok büyük bir başarıya imza atmış olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lanetli Krallık – ORİON İncelemesi

Call Of Duty: Black Ops 4’te Hikaye Modu Bulunmayacak