in , ,

Galatasaray Espor VFŞL’den Uzaklaştırıldı!

Espor arenasında bu tarz bir olayın yaşanması üzücü.

Riot Games Türkiye 2020 yılına girmeye hazırlanırken haftalardır sonucu beklenen açıklamayı yaptı. Galatasaray Espor’un Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkı askıya alındı!

Galatasaray Espor oyuncuları aylardır takım yönetiminden paralarını alamadıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuruyorlardı. Hatta durum öyle bir noktaya gelmişti ki bir oyuncu parasını alamadığı için dişçiye gidemediğini ve bu yüzden mağdur olduğunu belirtmişti. Riot Games Türkiye durumu denetleyerek Galatasaray Espor’a 27 Aralık 2019’a kadar yapılmayan oyuncu ve koç ödemelerini yapmadığı takdirde ceza verilebileceğini açıklamıştı.

28 Aralık 2019 tarihinde yeni bir basın açıklaması yapan Riot Games Türkiye; ödemeleri, verilen zamanda gerçekleştirmediği için Galatasaray Espor’un lige katılım hakkının Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi için askıya alınmasına karar verdi. Lig ilk yarıda 9 takımla devam edecek. Mağdur olan oyuncularla alakalı nasıl bir gelişme yaşanacağı ise merak konusu. Riot Games Türkiye’nin 28 Aralık 2019 tarihli basın açıklamasını aşağıdan okuyabilirsiniz:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox One 120Hz Desteği Verecek

 

Türkiye’deki oyun ve espor pazarının en büyük destekçisi Riot Games, 2019 yılında hayata geçirdiği yeni lig yapılanması kapsamında Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde (VFŞL) köklü değişikliklere gitmiştir. Bu kapsamda profesyonel espor ligine takım başvuru süreci başlatılmış ve takım yönetimi, marka ve iş planlaması konularında Riot Games ile ortak vizyona sahip 10 takımla, 3 yıl boyunca sürecek bir iş ortaklığı sözleşmesi imzalanmıştır.

İlgili sözleşme; lige dahil olan profesyonel espor takımları, Riot Games Türkiye ve profesyonel oyuncular arasında maddi ve manevi ilkeleri barındıran karşılıklı sorumluluklar içermektedir. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne dahil olmayı talep eden ve başvuruları olumlu sonuçlanan her takımla olduğu gibi Galatasaray Espor ile de bu kapsamda iş birliği anlaşması imzalanmış, mutabık kalınan bu sözleşme ile Galatasaray Espor takımı, oyuncularına, kulüp çalışanlarına ve Riot Games’e yönelik sözleşme gerekliliklerini yerine getirmeyi taahhüt etmiştir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, Galatasaray Espor’un 27 Aralık 2019 itibariyle geciken oyuncu ve koç ödemelerini tamamlayamadığı tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin profesyonellik standartlarını korumak adına Galatasaray Espor’un lige katılım hakkı 2020 Kış Mevsimi süresince askıya alınmıştır. VFŞL, 2020 Kış Mevsimi’nde 9 takımdan oluşacaktır. Galatasaray Espor’un lige katılım hakkının askıya alınmasıyla birlikte, 2020 sezonu için bünyesine kattığı bütün oyunculara ve takım koçuna sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih etme hakkı doğmuştur.

Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi, yaşanan bu süreçten hiçbir şekilde olumsuz etkilenmeyecek, lig en doğru ve sağlıklı şekilde espor severlerle buluşmaya devam edecektir.

Galatasaray Espor’un 2020 Yaz Mevsimi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılım hakkı mevcut durum göz önüne alınarak, beklentilerimiz çerçevesinde atılacak olan adımlara göre yeniden değerlendirilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız,

Saygılarımızla,

Riot Games Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Hyper Light Drifter Ücretsiz Oldu!

Atiye Spoilersız Dizi İncelemesi